Αλλαγή σκυτάλης στο Σωματείο Ελλήνων Ηθοποιών
Η Υρώ Μανέ είναι πλέον η νέα πρόεδρος του Σωματείου Ελλήνων Ηθοποιών, μετά την παραίτηση, του Γιώργου Πυρπασόπουλου.
![Αλλαγή σκυτάλης στο Σωματείο Ελλήνων Ηθοποιών](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2012/07/07/5376413413f78675878da3e25b37bdc4.jpg?t=XvN7w-84tzRP9jTBxcJZGA)
Ο γνωστός ηθοποιός, που είχε πρόσφατα εκλεγεί στη θέση του προέδρου, υπέβαλλε την παραίτησή του για προσωπικούς λόγους, με αποτέλεσμα – σύμφωνα με σχετική ανακοίνωση του Συλλόγου- την ανασυγκρότηση του Διοικητικού Συμβουλίου του «με πρωτοφανή ενωτική διάθεση και με σκοπό την δυναμική διεκδίκηση των δικαιωμάτων των ηθοποιών».
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή