Η «Σαμιώτισσα» ταξίδεψε... 9.000 χλμ. μακριά!
Το Εθνικό Πανεπιστήμιο της Ταϊβάν και πιο συγκεκριμένα η χορωδία του αποδεικνύει περίτρανα πως η μουσική δεν έχει σύνορα και ενώνει τους ανθρώπους από διαφορετικές εθνικότητες.
![Η «Σαμιώτισσα» ταξίδεψε... 9.000 χλμ. μακριά!](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2013/05/18/67c1b644b3732cf2ba74d304edddd451.jpg?t=vUE6M_3tUSOcwkwLd8balw)
Τραγουδώντας η χορωδία το δημοτικό τραγούδι «Σαμιώτισσα» μεταφρασμένο στα Αγγλικά επιβεβαιώνει την καλή σχέση των δύο χωρών αλλά και τον θαυμασμό για τον ελληνικό πολιτισμό.
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή
05:18
∙
ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΟ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ
Η αποτίμηση της επίσκεψης Μητσοτάκη στη Λευκωσία - Η επόμενη μέρα για το Κυπριακό μετά τις δηλώσεις Ερντογάν
05:18
∙
ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΟ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ