Συναυλία στην Άγκυρα για την Ελληνική Προεδρία της ΕΕ
Mε συναυλία στην οποία θα συμμετάσχει ο τενόρος, Μάριος Φραγκούλης και η σοπράνο κα. Τουρκόγλου, υπό την διεύθυνση του κ. Λουκά Καρυτινού, θα εορτασθεί απόψε στην Άγκυρα η ανάληψη της Προεδρίας της ΕΕ από την Ελλάδα.
![Συναυλία στην Άγκυρα για την Ελληνική Προεδρία της ΕΕ](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2014/01/11/41d680276b6e600158d630f37e01d567.jpg?t=T3HqZ7LVHloPhO_Dd85k-g)
Την συναυλία διοργανώνει η Ελληνική Πρεσβεία στην Άγκυρα, σε συνεργασία με την Κρατική Όπερα και το Μπαλέτο της Άγκυρας.
Ο Πρέσβης της Ελλάδος στην Άγκυρα, Κυριάκος Λουκάκης, τόνισε τη ικανοποίηση του για τον τρόπο με τον οποίο εορτάζεται η Ελληνική Προεδρία της ΕΕ, ενώ ο Διευθυντής της Κρατικής Όπερας και Μπαλέτου της Άγκυρας, κ. Αϊκούτ Τσινάρ, εξέφρασε την επιθυμία του η συναυλία αυτή να είναι η απαρχή για την έλευση και άλλων καλλιτεχνών στην Άγκυρα.
Trending
![Καύσωνας: Αυτό είναι το κόλπο για να μετατρέψεις τον ανεμιστήρα σε κλιματιστικό με ένα μπουκάλι](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/anemistiras.jpg?t=yNuw7z0Tebje-ToscbPzXQ)
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή