Γιατί ένας εικαστικός καλλιτέχνης γίνεται επιμελητής έκθεσης
Όταν με κάλεσε η Γιάννα Γραμματοπούλου, σε μια δική μου παλιότερη πρόταση να επιμεληθώ μια έκθεση, χάρηκα που με άφησε τελείως ελεύθερο στην επιλογή καλλιτεχνών και θέματος. Αμέσως της πρότεινα τον τίτλο like.
![Γιατί ένας εικαστικός καλλιτέχνης γίνεται επιμελητής έκθεσης](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2014/12/22/skourts.jpg?t=IiUthS-9PVMegs6flTML9Q)
Άρθρο του Άγγελου Σκούρτη
Σαν εικαστικός καλλιτέχνης και συνάδελφος των καλλιτεχνών, δεν πήρα το ρόλο του θεωρητικού τέχνης ή του επιμελητή εκθέσεων, που ο σκοπός τους είναι άλλος και τους οποίους σέβομαι και εκτιμώ.
Διαβάστε περισσότερα στο culturenow.gr
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή