Οι Happy Dog Project για ένα ανοιξιάτικο live στο Faust
Οι Happy Dog Project επιστρέφουν για ένα ανοιξιάτικο live στο Faust, την Κυριακή 10 Μαΐου 2015.
![Οι Happy Dog Project για ένα ανοιξιάτικο live στο Faust](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2015/05/03/HappyDogProject_low-10-may.jpg?t=jZDSWLTZpySOUfDTSNp4kQ)
Οι Ηappy Dog Project δημιουργήθηκαν στην Αθήνα το 2000. Ξεκίνησαν επηρεασμένοι από μουσικούς και συγκροτήματα όπως οι John Scofield, Beastie Boys, Medeski Martin & Wood, Bill Laswell, James Brown, Έλληνες σολίστες της παραδοσιακής μουσικής (Πετρολουκάς Χαλκιάς) καλλιτέχνες του μεσογειακού/ανατολίτικου ήχου (Omar Faruk Tekbilek, Mercan Dede κά).
Διαβάστε περισσότερα στο culturenow.gr
Trending
![Καύσωνας: Αυτό είναι το κόλπο για να μετατρέψεις τον ανεμιστήρα σε κλιματιστικό με ένα μπουκάλι](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/anemistiras.jpg?t=yNuw7z0Tebje-ToscbPzXQ)
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή