Δέκα χιλιάδες θεατές στην πρεμιέρα του Φεστιβάλ Επιδαύρου με τις Τρωάδες του Ευριπίδη
Με μεγάλη επιτυχία άνοιξε το Φεστιβάλ Επιδαύρου, με το Εθνικό Θέατρο να παρουσιάζει τις Τρωάδες του Ευριπίδη.
![Δέκα χιλιάδες θεατές στην πρεμιέρα του Φεστιβάλ Επιδαύρου με τις Τρωάδες του Ευριπίδη](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2015/07/07/troades.jpg?t=aZipPImVX_t3I6xZEKp1WQ)
Δέκα χιλιάδες θεατές βρέθηκαν στο Αρχαίο Θέατρο Επιδαύρου παρά τις δύσκολες για τη χώρα συνθήκες και απήλαυσαν την παράσταση που σκηνοθέτησε ο Σωτήρης Χατζάκης και στην οποία πρωταγωνιστούσαν οι Καρυοφυλλιά Καραμπέτη, Νίκος Ψαρράς, Κρατερός Κατσούλης, Θέμης Πάνου, Κόρα Καρβούνη, Μαρία Κίτσου και Ελένη Ρουσσινού, τόσο την Παρασκευή 3 όσο και το Σάββατο 4 Ιουλίου.
Μετά την ολοκλήρωση των παραστάσεων ο Καλλιτεχνικός Διευθυντής του Εθνικού Θεάτρου Στάθης Λιβαθινός, προχώρησε στην εξής δήλωση:
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή