Συναυλία με τον Μίμη Πλέσσα για τα 41 χρόνια από την τουρκική εισβολή στην Κύπρο
Με αφορμή την επέτειο των 41 χρόνων από την τουρκική εισβολή στην Κύπρο, ο Δημοκρατικός Συναγερμός Ελλάδας, διοργανώνει μεγάλη συναυλία στις 20 Ιουλίου, ανήμερα της επετείου, στο Ανοιχτό Θέατρο 'Αλσους Βεϊκου, στο Γαλάτσι.
![Συναυλία με τον Μίμη Πλέσσα για τα 41 χρόνια από την τουρκική εισβολή στην Κύπρο](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2015/07/16/plessas.jpg?t=UQHIo2hOvCUDMqstGVhoZQ)
Στη συναυλία που φέρει τον τίτλο του μηνύματος-συμβόλου της Κύπρου «Δεν Ξεχνώ», ο Μίμης Πλέσσας στο πιάνο μαζί με τον Κύπριο ερμηνευτή και συνθέτη Μαυρίκιο Μαυρικίου, θα ερμηνεύσουν ενορχηστρωμένα «τραγούδια που δεν έχουν εποχές» του Μ.Πλέσσα, συνοδευόμενοι από την επταμελή «Ορχήστρα των Αισθήσεων».
Ο πρόεδρος του Δημοκρατικού Συναγερμού, Αβέρωφ Νεοφύτου, θα τιμήσει τον Μίμη Πλέσσα για την πολύχρονη προσφορά του στον πολιτισμό της Ελλάδας και της Κύπρου.
Σχετικές ειδήσεις
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή