Εκπαίδευση της 16ης Εκπαιδευτικής Σειράς Ελικοφόρων του ΣΕΘΕ
Στην 120 Πτέρυγα Εκπαίδευσης Αέρος (120ΠΕΑ), στην Καλαμάτα, έγινε η εκπαίδευση της 16ης Σειράς Ελικοφόρων του Σχολείου Εκπαίδευσης Θαλάσσιας Επιβίωσης (ΣΕΘΕ).
![Εκπαίδευση της 16ης Εκπαιδευτικής Σειράς Ελικοφόρων του ΣΕΘΕ](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2014/09/23/87fae74e7b393869be46fda2b37f6853.jpg?t=azIbfz4wK9UgxGHAf2z16Q)
Από τη Δευτέρα 15 έως και την Παρασκευή 19 Σεπτεμβρίου 2014, εκπαιδεύτηκαν οχτώ στελέχη της Πολεμικής Αεροπορίας, δέκα της Αεροπορίας Στρατού και πέντε του Λιμενικού Σώματος.
Τα πτυχία απένειμε, ο Διοικητής της 120ΠΕΑ, Ταξίαρχος (Ι) Γρηγόριος Δημακογιάννης.
Διαβάστε επίσης
23 Σεπτεμβρίου 1821: Η Άλωση της Τριπολιτσάς
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή