Χωριό που μετρά θύματα από Γερμανούς ψήφισε Χρυσή Αυγή
Με έκπληξη η Πρέβεζα διαπίστωσε πως η Κρυοπηγή, ένα χωριό που έχει μετρήσει ανθρώπινα θύματα από τους Γερμανούς «ύμνησε» με την ψήφο του τη Χρυσή Αυγή.
![Χωριό που μετρά θύματα από Γερμανούς ψήφισε Χρυσή Αυγή](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2014/05/26/bcc6bf0f187b3f5603efab5f40b46476.jpg?t=f5Y-e2SYj5El5Ba98MPp2w)
Οι 20 ψήφοι δύσκολα μπορούν να ερμηνευθούν, σε μία τέτοια περίπτωση. Πρώτος στις ευρωεκλογές στο συγκεκριμένο χωριό ήταν ο ΣΥΡΙΖΑ (80 ψήφοι) και δεύτερο το ΚΚΕ (51 ψήφοι).
Οσον αφορά στους 3 Δήμους της Π.Ε. Πρέβεζας, η διαφορά του ΣΥΡΙΖΑ από το κόμμα του Αντώνη Σαμαρά, είναι μεγάλη στο Δήμο Πρέβεζας (31,65% και 22,17%), στους Δήμους Πάργας (30,84%-27,48%) και Ζηρού (33,23%-25,39%), η Νέα Δημοκρατία είναι μπροστά.
Πηγη atpreveza.gr
Διαβάστε επίσης
Πρόεδρος της ΠΟΕ-ΟΤΑ σχολιάζει τα αποτελέσματα με μία φωτογραφία-Δείτε τη
Trending
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή