LIVE BLOG, Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: «Ερυθρόλευκο» το τρόπαιο - Η μετάδοση του Newsbomb.gr

Κύπελλο Ελλάδας - Final Four 2022: Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του μεγάλου τελικού Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός, όπου θα κριθεί ο τροπαιούχος για τη σεζόν 2021/22.
1'

Στην επιστροφή του Final Four στη διοργάνωση θα έχουμε τελικό «αιωνίων», καθώς Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός τίθενται αντιμέτωποι για πρώτη φορά μετά από εννιά χρόνια.

Το «τριφύλλι» είναι η ομάδα που έχει κατακτήσει τα περισσότερα τρόπαια στον θεσμό, ενώ θα διεκδικήσει την 44η κούπα του σε 27 σερί χρόνια. Επίσης, έχει την παράδοση με το μέρος του, καθώς σε εννιά τελικούς «αιωνίων» μετράει επτά νίκες!

Από την άλλη, ο Ολυμπιακός θα επιδιώξει να πάρει το 10 τρόπαιο του στη διοργάνωση και πρώτο από το 2011! Τόσο ο Δημήτρης Πρίφτης, όσο κι ο Γιώργος Μπαρτζώκας διεκδικούν το πρώτο Κύπελλο Ελλάδας της καριέρας τους.

19:05

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 73-81: Κυπελλούχος μετά από 11 χρόνια!

18:56

ΤΕΛΙΚΟ: Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 73-81

Ο Ολυμπιακός επιστρέφει στα τρόπαια μετά από έξι χρόνια, κατακτώντας το Κύπελλο μετά από 11 έτη!

18:52

43'' πριν το τέλος, επιθετικό του Βεζένκοφ στον Νέντοβιτς

Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 67-73 (37')

2'36'' πριν το τέλος κι οι "πράσινοι" δεν έχουν σκοράρει ακόμα στην τέταρτη περίοδο

18:43

Τρίποντο ο Ντόρσεϊ, νωρίτερα υπήρξαν δύο φάσεις που προκάλεσαν την αντίδραση των "πράσινων" για τις αποφάσεις που πήραν οι διαιτητές

18:39

4'23'' για το τέλος του τελικού

Ο Ουόκαπ έχει συμβάλει τα μέγιστα στη βελτιωμένη άμυνα του Ολυμπιακού

18:38

Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 67-70 (35')

Τρομερή άμυνα από τον Ολυμπιακό, ο οποίος δεν έχει επιτρέψει στον Παναθηναϊκό να σκοράρει στην τέταρτη περίοδο

18:36

Ο Ντόρσεϊ μαζί με τον ΜακΚίσικ βοήθησαν στην αλλαγή ρυθμού και στην ανατροπή του Ολυμπιακού

18:33

Σερί 10-0 ο Ολυμπιακός, με τον Παναθηναϊκό να μην έχει σκοράρει μετά από 4 λεπτά στην τέταρτη περίοδο