FIBA Europe Cup: «Ψυχρολουσία» έπαθε ο Ηρακλής, «λύτρωση» για Περιστέρι, black out ο Ιωνικός (vid)

FIBA Europe Cup: Δείτε τι έκαναν Περιστέρι, Ηρακλής και Ιωνικός Νικαίας στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής στη διοργάνωση.

FIBA Europe Cup
Intime
1'

Την πρώτη του νίκη πανηγύρισε το Περιστέρι, το οποίο έκαμψε (85-83) την αντίσταση των Μπάκεν Μπέαρς, χάρη σε καλάθι του Ίαν Μίλερ, 2.7’’ πριν το φινάλε.

Η ελληνική ομάδα έκανε τα εύκολα δύσκολα και πήγε να «αυτοκτονήσει», αλλά στο τέλος κατάφερε να πάρει αυτό που ήθελε από το ματς. Κορυφαίος ήταν ο Τέραν Πέτεγουεϊ, ο οποίος μέτρησε 20 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 3 κλεψίματα και μόλις 2 λάθη σε σχεδόν 28 λεπτά.

Μια βολή του Καρτάλ Οζμιζράκ, 0.7’’ πριν το τέλος, «σκότωσε» τον Ηρακλή, ο οποίος γνώρισε τη δεύτερη ήττα του σε ισάριθμα ματς. Ο «γηραιός» είχε το προβάδισμα στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, αλλά στην… τελική ευθεία ήταν άστοχος, με αποτέλεσμα η Μπαχτσεσεχίρ να φύγει με τη νίκη (64-63) από το Ιβανώφειο.

Αντίθετα, ο Ιωνικός Νικαίας γνώρισε εντός έδρας ήττα (81-92) από την Αντβέρπ, πληρώνοντας το κακό τρίτο δεκάλεπτο. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν επιμέρους 33-15 και μετέτρεψαν το 45-45 σε 59-78.

Ο αγώνας του Ηρακλή

Έγκλημα στο Αιγάλεω: Μαρτυρίες γειτόνων - «Υπήρχαν οικογενειακά προβλήματα» (vid)

Κακοποίηση 8χρονης στη Ρόδο: Ξεσπάει η κόρη της 50χρονης κατηγορούμενης - «Δεν θέλω να την ξέρω»

Έκτακτο μέρισμα: Ποιοι θα λάβουν Χριστουγεννιάτικο μποναμά έως 900 ευρώ