Αναντολού Εφές – Ολυμπιακός 88-69: «Κατέρρευσε» στην τέταρτη περίοδο - Δείτε τα highlights (video)

Euroleague: Ο Ολυμπιακός «κατέρρευσε» στην τέταρτη περίοδο και γνώρισε «βαριά» ήττα (88-69) από την Αναντολού Εφές στην Πόλη.
2'

Μακριά από το ΣΕΦ δεν μπορούν! Οι «ερυθρόλευκοι» γνώρισαν την τέταρτη ήττα τους σε ισάριθμα ματς μακριά από το «σπίτι» τους.

Αυτή τη φορά η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα «πλήρωσε» την απίστευτη «κατάρρευση» της στο τέταρτο δεκάλεπτο, όπου έμεινε χωρίς πόντο για έξι λεπτά και σημείωσε μόλις 3 πόντους! Το επιμέρους σκορ των κατόχων του τίτλου ήταν 20-3 κι ως εκ τούτου ένα διαφαινόμενο ντέρμπι μετατράπηκε σε… περίπατος.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για την Εφές ήταν ο εκπληκτικός Ροντρίγκ Μπομπουά, ο οποίος ισοφάρισε το career-high του (βλ. 29 πόντοι), μετρώντας 7/10 τρίποντα! Την ίδια ώρα, όλος ο Ολυμπιακός είχε 6/23 σουτ έξω από τα 6μ75, ενώ ο Τάιλερ Ντόρσεϊ πραγματοποίησε τη χειρότερη εμφάνιση του (βλ. 2π. με 1/6 σουτ) με τα ερυθρόλευκα.

ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: Γκαρσία, Νέντοβιτς, Ομπρκνέζεβιτς
ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-25, 44-44, 68-66, 88-69
ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ (Αταμάν): Λάρκιν 10 (1), Μπομπουά 29 (7), Σίνγκλετον 3 (1), Μπαλμπάι, Μπράιαντ, Μόρμαν 9 (1), Πλάις 2, Μίτσιτς 19 (1), Πετρούσεβ 4, Ντάνστον 4, Σιμόν 8 (1).
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Μπαρτζώκας): Ουόκαπ 9 (1), Ντόρσεϊ 2, Λούντζης, Λαρεντζάκης, Φαλ 15, Σλούκας 5, Μάρτιν 5, Βεζένκοβ 17 (2), Πρίντεζης 9 (1), Παπανικολάου 3 (1), ΜακΚίσικ 4.

TA HIGHLIGHTS

Δείτε ΕΔΩ τα αποτελέσματα, τη βαθμολογία και όλα τα highlights των αγώνων της Τετάρτης (17/11)