Η επιστροφή του Μήτογλου και ο Ουόκαπ με την Εθνική
Πρώτη συγκέντρωση της επίσημης αγαπημένης με τους Ντίνο Μήτογλου και Τόμας Ουόκαπ να… τραβούν τα βλέμματα.
![Η επιστροφή του Μήτογλου και ο Ουόκαπ με την Εθνική](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2023/07/24/3915127.jpg?t=G1HZ7TZa6UAONLK-voRQBA)
Η Εθνική ομάδα μπάσκετ συγκεντρώθηκε για πρώτη φορά πριν το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα. Η επίσημη αγαπημένη ουσιαστικά αρχίζει την προετοιμασία της με τους παίκτες της προεπιλογής, για να είναι σε όσο το δυνατόν καλύτερη κατάσταση όταν έρθει η ώρα για το τουρνουά. Παρά τις πολλές απουσίες που θα έχει.
Το κεντρικό πρόσωπο, ήταν ο Ντίνος Μήτογλου. Μετά την πολύμηνη απουσία του, ο διεθνής φόργουορντ φόρεσε ξανά τα προπονητικά της Εθνικής και προπονήθηκε στο ΟΑΚΑ. Εκεί όπου θα εδρεύει και σε συλλογικό επίπεδο, καθώς είναι ξανά παίκτης του Παναθηναϊκού.
![](https://img.bbmd.gr/img/900/max/82/2023/07/24/3915044.jpg?t=50heZTqDsgAQBJW89wTppQ)
![](https://img.bbmd.gr/img/900/max/82/2023/07/24/3915148.jpg?t=vqeU1BAKeWmirhcG1Z59pw)
Στα γαλανόλευκα ντύθηκε για πρώτη φορά και ο Τόμας Ουόκαπ. Ο Αμερικανός που πήρε το ελληνικό διαβατήριο και είναι ο νατουραλιζέ της Εθνικής, έκανε την πρώτη του προπόνηση με την Εθνική ομάδα.
![](https://img.bbmd.gr/img/900/max/82/2023/07/24/3915038.jpg?t=JxqSTCq3RbqL3FpS-Y5qKw)
![](https://img.bbmd.gr/img/900/max/82/2023/07/24/3915033.jpg?t=p1B77k5vjlV9zDVYF0xtVA)