Εθνική Ελλάδας: Στο Βελιγράδι με τη Σερβία η τελική πρόβα πριν τους Ολυμπιακούς αγώνες
Οριστικοποιήθηκε το τελευταίο φιλικό της Εθνικής Ελλάδας στο πλαίσιο της προετοιμασίας της για τους Ολυμπιακούς Αγώνες 2024.
![Εθνική Ελλάδας: Στο Βελιγράδι με τη Σερβία η τελική πρόβα πριν τους Ολυμπιακούς αγώνες](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2024/07/06/72bc591f-giannis-antetokounmpo-ethniki-elladas-(3).jpg?t=sTood-MdbNa81ajMnYh_Hg)
Κόντρα στη Σερβία θα είναι η πρόβα τζενεράλε για την ομάδα του Βασίλη Σπανούλη, πριν ταξιδέψει στο Παρίσι.
Η Εθνική Ελλάδας και ο Γιάννης Αντετοκούνμπο θα αντιμετωπίσουν τον Νίκολα Γιόκιτς και την παρέα του το βράδυ της Δευτέρας 22/7 στις 21:00 σε φιλική αναμέτρηση στο Βελιγράδι.
Πέντε ημέρες πριν από το πρώτο τζάμπολ στη Λιλ (27/7) για τους Ολυμπιακούς Αγώνες 2024, η γαλανόλευκη θα μετρήσει τις δυνάμεις της απέναντι σε έναν πολύ δυνατό αντίπαλο.
Η ανακοίνωση της ΕΟΚ:
«Ενας πολύ σημαντικός σταθμός προστίθεται στο ταξίδι της Εθνικής Ανδρών προς τη Γαλλία και τους Ολυμπιακούς αγώνες. Στο Βελιγράδι και τη “Beogradska Arena”, το βράδυ της Δευτέρας 22/7 (21.00), προγραμματίστηκε φιλικό παιχνίδι με τη Σερβία, στην τελική πρόβα πριν την πρόκληση του μεγαλύτερου αθλητικού ραντεβού του πλανήτη.
Η Εθνική θα αναχωρήσει για τη Σερβία το απόγευμα της Κυριακής 21/7 και από εκεί, την επομένη του αγώνα θα ταξιδέψει κατευθείαν για τη Λιλ».