LIVE BLOG, Στέφανος Τσιτσιπάς: Στον τελικό του Μόντε Κάρλο - Η μετάδοση του Newsbomb.gr

Στέφανος Τσιτσιπάς: Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του ημιτελικού του Έλληνα τενίστα με τον Αλεξάντερ Ζβερεφ, για το Monte-Carlo Masters.

Ο Τσιτσιπάς βρίσκεται δύο νίκες μακριά από την υπεράσπιση του τίτλου του ου κατέκτησε πέρσι στο Μόντε Κάρλο.

Ο Έλληνας τενίστας μετά την επική πρόκριση επί του Ντιέγκο Σβάρτσμαν αντιμετωπίζει τον Ζβέρεφ, ο οποίος δείχνει αναγεννημένος στην έναρξη της χωμάτινης περιόδου.

Αυτή θα είναι η 10η αναμέτρηση τους, με τον 24χρονο να προηγείται 6-3 στις νίκες. Μάλιστα, έχει το απόλυτο (2-0) στις μονομαχίες τους στο χώμα.

Η τελευταία τους συνάντηση ήταν στο Σινσινάτι, όπου ο 24χρονος Γερμανός, πήρε τη νίκη στο tie break του καθοριστικού σετ.

Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα Στέφανος Τσιτσιπάς - Αλεξάντερ Ζβέρεφ

19:19

Στον τελικό του Monte-Carlo Masters με εκπληκτική εμφάνιση!

Εξαιρετικό παιχνίδι από τον Στέφανο

Παίζει πολύ έξυπνα ο Έλληνας τενίστας και κυρίως δείχνει συγκεντρωμένος, κάτι που έχει προκαλέσει εκνευρισμό στον Ζβέρεφ

18:58

Τσιτσιπάς - Ζβέρεφ 1-0 (6-4, 3-2)

Συνεχίζει να παίζει σε υψηλά στάνταρ ο Στέφανος και κρατάει με σχετική άνεση το σερβίς του

18:57

Τσιτσιπάς - Ζβέρεφ 1-0 (6-4, 2-2)

Ο Ζβέρεφ δυσκολεύτηκε, αλλά τελικά κράτησε το σερβίς του

18:53
18:50

Τσιτσιπάς - Ζβέρεφ 1-0 (6-4, 2-1)

Δεν έχουμε break στο ξεκίνημα του δεύτερου σετ, με τον Στέφανο να έχει το προβάδισμα

18:47

Τσιτσιπάς - Ζβέρεφ 1-0 (6-4, 1-1)

Ισοφάρισε ο Ζβέρεφ, ο οποίος κράτησε το σερβίς του

18:44

Τσιτσιπάς - Ζβέρεφ 1-0 (6-4, 1-0)

Εξαιρετικό service game για τον Στέφανο, ο οποίος δείχνει απίστευτα συγκεντρωμένος

18:42

Ξεκίνησε το δεύτερο σετ

18:42
18:41

Τσιτσιπάς - Ζβέρεφ 1-0 (6-4)

Ο Στέφανος Τσιτσιπάς έπαιξε με "καθαρό" μυαλό στο πρώτο σετ και γι' αυτό μολονότι έκανε λάθη, κατάφερε να μην τον επηρεάσουν και με τρία break points έκανε το 1-0! Πολύ σωστή προσέγγιση από τον Έλληνα τενίστα στο ματς