Ευρωβόλεϊ: Χαμένη ευκαιρία για την Ελλάδα που παραμένει δίχως νίκη - Δείτε τα highlights (vid)

Εθνική ομάδα: Η Ελλάδα δεν κατάφερε ούτε κόντρα στην Ισπανία να πανηγυρίσει την πρώτη της νίκη στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Γυναικών, καθώς ηττήθηκε με 3-2 σετ.
volleyball.gr

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα δεν τα κατάφερε ούτε κόντρα στις Ισπανίδες, χάνοντας ένα ματς που ήταν στα μέτρα του στο tie break.

Οι παίκτριες του Ναράνχο είχαν τις ευκαιρίες τουςγια να πάρουν το ματς (προηγήθηκαν 16-12 στο πρώτο σετ αλλά το έχασαν, κυρίως όμως ήταν μπροστά με 8-3 στο tie break χωρίς να μπορέσoυν να διατηρήσουν το προβάδισμα), αλλά το πιο καθοριστικό σημείο του ματς ήταν η ανατροπή της Ισπανίας στο τέταρτο σετ, όπου βρέθηκε να χάνει με 9-13.

Η Εθνική χρειάζεται μόνο νίκη στα δύο τελευταία ματς με Τσεχία και Γερμανία για να μπορεί να ελπίζει σε συνέχεια στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα.

Διαιτητές: Μπουλανζέ, Κοσέρ.