Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου: Αυλαία με Πεσιρίδου και Καραλή
Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου: Με τη συμμετοχή των Ελισάβετ Πεσιρίδου και Εμμανουήλ Καραλή ολοκληρώνεται η παρουσία της εθνικής ομάδας στη διοργάνωση της Γλασκώβης.
![Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου: Αυλαία με Πεσιρίδου και Καραλή](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2024/03/03/EmmanouilKaralis.jpg?t=-cNKboqLdpyMpwObzcLycg)
Με στόχο την καλύτερη δυνατή παρουσία θα μπουν στην «Emirates Arena» που φιλοξενεί το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Κλειστού Στίβου, οι δύο τελευταίοι εκπρόσωποι της εθνικής ομάδας. Η Ελισάβετ Πεσιρίδου και ο Εμμανουήλ Καραλής.
Η Ελληνίδα αθλήτρια παίρνει μέρος στην 3η προκριματική σειρά στην πρώτη διαδρομή και θα τρέξει στις 12:39. Η καλύτερη φετινή της επίδοση είναι 8.24, την οποία έχουν ξεπεράσει έξι αθλήτριες που βρίσκονται στην ίδια σειρά.
Ουσιαστικά, η Ελισάβετ Πεσιρίδου χρειάζεται να τερματίσει σε μία εκ των τριών πρώτων θέσεων της σειράς της ή να πετύχει έναν από τους έξι καλύτερους χρόνους, απ’ αυτούς που δεν θα πάρουν την πρόκριση.
Από την πλευρά του, ο Εμμανουήλ Καραλής θα πάρει μέρος στον τελικό του επί κοντώ που έχει οριστεί για τις 21:00. Το «παρών» στον αγώνα θα δώσει και ο Μόντο Ντουπλάντις, ενώ ο Έλληνας άσος έχει καλύτερη φετινή επίδοση 5.72, τη δέκατη καλύτερη απ’ αυτούς που μετέχουν στον τελικό.
Σχετικές ειδήσεις
Trending
![Αμαζόνιος: Φυλή που δεν είχε έρθει ποτέ σε επαφή με τον πολιτισμό, βγαίνει από την περιοχή της](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/bb609bdb-Mashco-Piro.jpg?t=MMvA-DUjB7KrHc6Yxr_RVQ)