Γαλανόπουλος, Παπαπέτρου και Κασελάκης κοντράρονται με gamers – Επικό esports challenge από τον ΟΠΑΠ
Τα γήπεδα τους ανήκουν. Μπορούν, όμως, να κατακτήσουν το παρκέ και το χορτάρι και στα esports; H πρόκληση τέθηκε από τον ΟΠΑΠ στους Κώστα Γαλανόπουλο, Ιωάννη Παπαπέτρου και Λεωνίδα Κασελάκη.
![Γαλανόπουλος, Παπαπέτρου και Κασελάκης κοντράρονται με gamers – Επικό esports challenge από τον ΟΠΑΠ](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2022/05/30/Photo.jpg?t=F6r2pmAu9r0Dbpk3h-nWew)
Οι τρεις γνωστοί αθλητές είπαν «ναι» στο challenge και βρέθηκαν στα γραφεία του ΟΠΑΠ, Μεγάλου Χορηγού των ομάδων τους, για να πάρουν μέρος σε τρεις επικές αναμετρήσεις με αντιπάλους τρεις gamers.
Η μάχη των esports για τον Κώστα Γαλανόπουλο και τον Ιωάννη Παπαπέτρου δόθηκε στο FIFA 22. Ο διεθνής μέσος της ΑΕΚ αντιμετώπισε τον gamer Geo Hunter και ο αρχηγός του Παναθηναϊκού ΟΠΑΠ τον Madney. Ο Λεωνίδας Κασελάκης συμμετείχε σε μια μπασκετική αναμέτρηση στο NBA 2K22. Αντίπαλος του small forward του Παναθηναϊκού ΟΠΑΠ ήταν ο gamer ArisIgna.
Το αποτέλεσμα ήταν απολαυστικό:
Trending
![Καύσωνας: Αυτό είναι το κόλπο για να μετατρέψεις τον ανεμιστήρα σε κλιματιστικό με ένα μπουκάλι](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/anemistiras.jpg?t=yNuw7z0Tebje-ToscbPzXQ)