LIVE BLOG, Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός: Με ρυθμό αλλά χωρίς γκολ το «αιώνιο» ντέρμπι

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός: Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του πρώτου ντέρμπι «αιωνίων» της σεζόν 2021/22 στη Super League.

Είναι ο αγώνας που τραβάει όλα τα βλέμματα και ανεξάρτητα από την κατάσταση που βρίσκονται οι δύο ομάδες η νίκη «ζυγίζει» περισσότερο από τρεις βαθμούς.

Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός θα αναμετρηθούν για πρώτη φορά την τρέχουσα σεζόν, με αμφότερες τις ομάδες να προέρχονται από μεγάλες νίκες. Οι «ερυθρόλευκοι» νίκησαν 3-0 τη Φενέρμπαχτσε στην Τουρκία για το Europa League, ενώ οι «πράσινοι» ήταν εντυπωσιακοί κόντρα στον Βόλο, επικρατώντας 5-1! Από την άλλη, βέβαια, τόσο οι πρωταθλητές, όσο και το «τριφύλλι» θα έχουν απουσίες στο ματς της Κυριακής (3/10).

Ο Πέδρο Μαρτίνς δεν μπορεί να υπολογίζει στους Γιαν Εμβιλά και Χένρι Ονιεκούρου, ενώ ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς δεν μπορεί να υπολογίζει σε τέσσερις βασικούς ποδοσφαιριστές (βλ. Βέλεθ, Ιωαννίδη, Διούδη και Κώτσιρα).

22:53

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός 0-0: Το «τριφύλλι» μπλόκαρε τους «ερυθρόλευκους»

22:37

ΤΕΛΙΚΟ: Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 0-0

22:26

90' Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 0-0

12 λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις! Να θυμίσουμε ότι είχαμε διακοπή εννιά λεπτών λόγω καπνογόνων

22:19

87' Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 0-0

Ο Ολυμπιακός πατάει με μεγαλύτερη ευκολία στην περιοχή του Παναθηναϊκού αλλά ο Παναθηναϊκός διαχειρίζεται καλά την πίεση των γηπεδούχων.

22:02

70' Δοκάρι ο Ολυμπιακός!

Μετά από σέντρα του Τικίνιο, η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι

22:02

69' Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 0-0

Ο ρυθμός έχει σπάσει κάπως, μετά τη διακοπή. Ο Παναθηναϊκός είναι καλά οργανωμένος και προσπαθεί να «χτυπήσει» στην κόντρα, ενώ για τον Ολυμπιακό μάλλον δείχνουν επιτακτικές οι αλλαγές από τον πάγκο. Έχουμε πάντως ένα γεμάτο μισάωρο ακόμα…

21:54
21:53

61' Ξεκίνησε το ματς

21:52

60' Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 0-0

Οκτώ λεπτά διακοπή μέχρι τώρα στο ματς, το οποίο δεν έχει ξεκινήσει ακόμα

21:45

52' Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 0-0

Νέα διακοπή στο "Γ. Καραϊσκάκης", λόγω καπνογόνων, όπως είχε γίνει και στο ξεκίνημα του ματς

21:41

Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 0-0

Ο Ολυμπιακός έχει μπει δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο, όπως αναμενόταν δηλαδή, καθώς ο Παναθηναϊκός κρατούσε το «μηδέν» με σχετική ευκολία

21:39

46' Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 0-0

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

21:22

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 0-0

Το πρώτο μέρος είχε ρυθμό, δέκα τελικές αλλά όχι γκολ κι αυτό γιατί μόλις μια ήταν εντός εστίας. Συνεπώς Μπρινιόλι και Βάτσλικ δεν είχαν… δουλειά στο πρώτο 45λεπτο. Το ματς δείχνει να πηγαίνει περισσότερο στην κατεύθυνση που βολεύει τον Παναθηναϊκό, ο οποίος διαχειρίστηκε εξαιρετικά τις απουσίες του στο πρώτο μέρος. Ο Ολυμπιακός είναι δεδομένο ότι θα προσπαθήσει να πιέσει περισσότερο στο δεύτερο ημίχρονο.

21:20

Αμφότερες οι ομάδες προσπάθησαν να μεταφέρουν γρήγορα την μπάλα στην επίθεση. Το ματς έχει ρυθμό, αλλά μέχρι στιγμής λείπει το γκολ

21:16

45' Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 0-0

Εφτά λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων

20:59

30' Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 0-0

Ο Ολυμπιακός απείλησε με τον Αγκιμπού Καμαρά, με την κεφαλιά του να περνάει άουτ, ενώ ο Παναθηναϊκός απάντησε με το σουτ του Βιτάλ. Η μπάλα έφυγε και σε αυτή την περίπτωση έξω

20:52

22' Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 0-0

Οι δύο ομάδες έχουν ξεκινήσει με αρκετά λάθη το ματς. Ο Ολυμπιακός είχε την πρώτη του τελική στο 15’ με τον Σισέ

20:40

Προσωρινή διακοπή με τη συμπλήρωση δύο λεπτών

Εδώ είναι κι ο λόγος... Το ματς συνεχίζεται κανονικά πλέον

20:30

1' Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός