LIVE BLOG, Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ 1-3: «Καθάρισε» ο Κούρτιτς - Η μετάδοση του Newsbomb.gr

ΠαναθηναϊκόςΠΑΟΚ: Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του μεγάλου ντέρμπι της 9ης αγωνιστικής στη Super League.

Το ντέρμπι της Λεωφόρου ξεχωρίζει από το πρόγραμμα της Super League, πριν τη διακοπή για τα ματς της Εθνικής για τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2022.

Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τον ΠΑΟΚ, σε μια αναμέτρηση που αμφότερες οι ομάδες θα είναι ικανοποιημένες μόνο με τη νίκη.

Οι «πράσινοι» προέρχονται από την πρώτη απώλεια στο γήπεδο τους (βλ. 0-0 με τον ΟΦΗ), ενώ ο «Δικέφαλος του Βορρά» καλείται να αφήσει πίσω του την εντός έδρας ήττα από την Κοπεγχάγη για το Europa Conference League.

Ο Παναθηναϊκός έχει προβλήματα θέματα στην άμυνα, ο ΠΑΟΚ σε διάφορες θέσεις. Επιθετικά και οι δύο μπορούν να σκοράρουν. Εξίσου εύκολα μπορούν να δεχθούν και γκολ.

Το «τριφύλλι» πονοκεφαλιάζει με την απουσία του Πούγγουρα, διότι ακόμα κι αν δεν ήταν βασικός, θα ήταν μία εναλλακτική λύση στην άμυνα. Κι αυτό διότι είναι ανέτοιμος ο Σένκεφελντ και γυρίζει έπειτα από έξι μήνες σε αποστολή.

Στον «Δικέφαλο του Βορρά» τα ερωτηματικά είναι περισσότερα. Οι απουσίες των Ολιβέιρα, Μιτρίτσα, Σίντκλεϊ, Αουγκούστο, Ίνγκασον ασφαλώς πονοκεφαλιάζουν τον Ραζβάν Λουτσέσκου, ο οποίος έχει να σκεφτεί αλλά και την κούραση από το απαιτητικό ματς της Πέμπτης.

21:29

90+8' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ!

Με τρομερή εκτέλεση φάουλ ο Κούρτιτς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μπινιόλι στην τελευταία φάση του αγώνα

21:18

Ευκαιρία πριν το 2-1 του ΠΑΟΚ

21:16

85' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ!

Ο Κούρτιτς είναι εύστοχος από την άσπρη βούλα και κάνει το 2-1 για τον ΠΑΟΚ

21:14

83' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ!

Ο Ντελ Θέρο Γκράντε είδε στο VAR μια δύσκολη φάση με τον Μιχαηλίδη και τον Βιγιαφάνιες και τελικά έδωσε πέναλτι υπερ των φιλοξενούμενων

21:12
21:12
21:11

78' Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ 1-1 (59' Μαουρίτσιο - 13' Άκπομ)

Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Άκπομ! Ο Μπρινιόλι, όμως, τον σταμάτησε στο τετ-α-τετ και κράτησε το 1-1.

20:58

Το γκολ του Παναθηναϊκού

20:56

Οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να "καθαρίσουν" το ματς και το μαχητικό "τριφύλλι" βρήκε γκολ ισοφάρισης

20:55

64' Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ 1-1 (59' Μαουρίτσιο - 13' Άκπομ)

20:50

59' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός!

Ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ, Μαουρίτσιο ισοφαρίζει σε 1-1 για τον Παναθηναϊκό! Μάλιστα, δεν πανηγύρισε σε ένδειξη σεβασμού στην πρώην ομάδα του

20:49
20:36

46' Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ 0-1 (13' Άκπομ)

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στη Λεωφόρο

20:19

Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ 0-1 (ΗΜΙΧΡΟΝΟ)

Δίκαιο το προβάδισμα για την ομάδα της Θεσσαλονίκης, η οποία ήταν καλύτερη στα πρώτα 45 λεπτά

20:17

Ευκαιρία με τον Παλάσιος για τον Παναθηναϊκό

20:13

43' Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ 0-1 (13' Άκπομ)

20:03

33' Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ

Ο ΠΑΟΚ πέτυχε νωρίς γκολ και προσπαθεί να χτυπήσει στην κόντρα, ενώ ο Παναθηναϊκός προσπαθεί να παίξει με τον Παλάσιος, ο οποίος είναι ο πιο ενεργητικός επιθετικός του «τριφυλλιού»

19:52

22' Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ 0-1 (13' Άκπομ)