LIVE BLOG, Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός: Θα... ξεχαστεί γρήγορα - Η μετάδοση του Newsbomb.gr

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός: Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του ντέρμπι «αιωνίων» για την 18η αγωνιστική της Super League.

Η ώρα για το δεύτερο φετινό ντέρμπι ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον Ολυμπιακό έφτασε!

«Πράσινοι» κι «ερυθρόλευκοι» θέλουν τη νίκη για τους δικούς τους λόγους, οι οποίοι δεν είναι μόνο βαθμολογική. Άλλωστε, ποτέ σε ένα τέτοιο παιχνίδι η νίκη μετράει μόνο για τρεις βαθμούς. Μάλιστα, η αποψινή συνάντηση μοιάζει έτσι κι αλλιώς να είναι μια από τις πιο αμφίρροπες των τελευταίων ετών.

Ο Ολυμπιακός θέλει να ξεπεράσει αναίμακτα κι αυτή τη δυσκολία στην προσπάθεια του να κατακτήσει αήττητος το πρωτάθλημα, ενώ ο Παναθηναϊκός θέλει να κάνει άλλο ένα καθοριστικό βήμα προς την επιστροφή του στην Ευρώπη.

Γενικότερα, όλες οι συνθήκες μοιάζουν ιδανικές για να δούμε ένα απολαυστικό ντέρμπι «αιωνίων». Μοναδική «παραφωνία» το γεγονός ότι στη Λεωφόρο θα δώσουν το «παρών» μόνο 1000 φίλαθλοι, αφού αυτό προβλέπεται με βάση τα υφιστάμενα μέτρα της Κυβέρνησης για τον περιορισμό της διασποράς του κορονοϊού.

21:22

90' Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 0-0

Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων

21:19

Η φάση του Παλάσιος με τον Ρέαμπτσιουκ

21:18

88' ΠαναθηναΪκός - Ολυμπιακός 0-0

Οι παίκτες του Παναθηναϊκού προσπαθούν με όσες δυνάμεις τους έχουν απομείνει να βρουν ένα γκολ

21:09

77' Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 0-0

Ο Παναθηναϊκός έχει ανεβάσει την πίεση του. Ο Παλάσιος έπεσε στη μεγάλη περιοχή μετά από μαρκάρισμα του Ρέαμπτσιουκ αλλά ο διαιτητής έδειξε ότι δεν υπάρχει κάποια παράβαση

20:53

63' Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 0-0

Δεν έχει αλλάξει η εικόνα του ματς στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Παναθηναϊκός έχει την κατοχή, χωρίς να μπορεί να απειλήσει, ενώ ο Ολυμπιακός παίζει, έχοντας ως πρώτη σκέψη να μην δεχθεί γκολ

20:42

52' Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 0-0

Ο Παναθηναϊκός έχει μπει πιο δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και κερδίζει διαδοχικά κόρνερ

20:35

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο στη Λεωφόρο

20:23

Η μοναδική αξιόλογη φάση του πρώτου ημιχρόνου

20:19

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 0-0

Λίγα πράγματα στο πρώτο 45λεπτο του ντέρμπι. Οι τελικές είναι 3-1 υπέρ του Παναθηναϊκου, καμία δεν είναι εντός εστίας

20:13

41' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό

Ο Χουανκάρ έκανε το γύρισμα από τα αριστερά, ο Μακέντα πήρε την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ. Αυτή ήταν η καλύτερη στιγμή στο ντέρμπι μέχρι τώρα.

20:07

36' Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 0-0

Ο Παναθηναϊκός έχει την κατοχή της μπάλας τα τελευταία λεπτά και προσπαθεί να βρει τρόπο να πλησιάσει στην περιοχή του Ολυμπιακού

19:55

23' Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 0-0

Ο Ολυμπιακός μπήκε πιο δυνατά, αλλά ο Παναθηναϊκός έχει ισορροπήσει το ματς. Το ντέρμπι έχει ένταση, αλλά μέχρι τώρα δεν έχει κάποια αξιόλογη φάση

19:40

8' Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 0-0

Οι "ερυθρόλευκοι" δείχνουν διάθεση να πιέσουν ψηλά τους "πράσινους" στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης

19:31

1' Σέντρα στο Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός