LIVE BLOG, ΑΕΚ – ΠΑΟΚ: Μεγάλη πρόκριση για τον κάτοχο του τροπαίου - Η μετάδοση του Newsbomb.gr

ΑΕΚ - ΠΑΟΚ: Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του ντέρμπι «Δικεφάλων» για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδας

Το πρόγραμμα της φάσης των «8» ολοκληρώνεται με το σημαντικότερο ματς.

ΑΕΚ και ΠΑΟΚ άφησαν ανοικτούς λογαριασμούς, μετά το 0-0 του πρώτου αγώνα στην Τούμπα και τα πάντα είναι ανοικτά στον επαναληπτικό του ΟΑΚΑ.

Η «Ένωση», η οποία επέστρεψε στις νίκες μετά το 3-0 επί του Απόλλωνα, βλέπει ως μονόδρομο την κατάκτηση του τροπαίου σε μια σεζόν που εξελίσσεται σε ακόμη μια αποτυχία. Στο αγωνιστικό, ο Αργύρης Γιαννίκης έχει να αντιμετωπίσει τις σημαντικές απουσίες των Μάνταλο, Βράνιες, Στάνκοβιτς και Μοχαμάντι.

Από την άλλη, η ομάδα της Θεσσαλονίκης «τρέχει» ένα αήττητο σερί 12 αγώνων σε Ελλάδα και Ευρώπη και θέλει να πανηγυρίσει την πρόκριση στα ημιτελικά ενός θεσμού, που τα τελευταία χρόνια, πρωταγωνιστεί. Ο Ραζβάν Λουτσέσκου άφησε εκτός αποστολής και δεν υπολογίζει τους Μιχαηλίδη, Βαρέλα, Εσίτι, Τσόλακ, Ζαμπά, Ελ Καντουρί και Ολιβέιρα.

ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 2-1 στο ΟΑΚΑ

Ο ΠΑΟΚ με δύο γκολ στις καθυστερήσεις παίρνει την πρόκριση!

22:00

ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ!

Στο 95' ο Κούρτιτς σκοράρει ένα πανέμορφο γκολ και στέλνει όπως όλα δείχνουν τον ΠΑΟΚ στα ημιτελικά

21:53

Μετράει κανονικά! 1-0 η ΑΕΚ

Το σίγουρο είναι ότι δεν θα έχουμε παράταση. Να θυμίσουμε ότι μετράει το εκτός έδρας γκολ, συνεπώς ο ΠΑΟΚ θέλει ένα τέρμα για να περάσει

21:52

Δεν έχει ξακαθαρίσει ακόμα αν μετράει ή όχι το γκολ

21:48

ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

Θα υπάρξει και πάλι έλεγχος του VAR

21:46

80' ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 0-0

Να θυμίσουμε ότι στο πρώτο ματς οι δύο ομάδες είχαν μείνει στο 0-0, συνεπώς με αυτά τα δεδομένα οδεύουμε σε παράταση.

21:45

Η εντυπωσιακή επέμβαση του Τσιτώντα στην εκτέλεση φάουλ του Κούρτιτς

21:44

Το δεύτερο γκολ του Μήτογλου που δεν μέτρησε

21:36

71' ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 0-0

21:32

Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!

Ο Τσιντώτας έδιωξε σε κόρνερ την μπάλα μετά την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κούρτιτς. Ήταν δύσκολη γιατί η μπάλα άλλαξε πορεία

21:26

61' ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 0-0

Απίθανη φάση όπου η ΑΕΚ έβγαλε τρεις παίκτες τετ-α-τετ με τον Πασχαλάκη, ο οποίος έκανε απόκρουση, ενώ η κεφαλιά του Βράνιες βρήκε στο δοκάρι πριν ο Μήτογλου την στείλει στα δίχτυα. Το γκολ δεν μέτρησε ως οφσάιντ.

21:24

Δεν υπάρχει γκολ

Η φάση εξετάστηκε στο VAR

21:23

58' ΓΚΟΛ η ΑΕΚ!

20:51

45' ΑΕΚ - ΠΑΟΚ 0-0

Οι παίκτες των δύο ομάδων προσπαθούν να βρουν χώρους και διαδρόμους προς την αντίπαλη εστία. Μέχρι στιγμής, πάντως, δεν υπάρχουν κλασικές ευκαιρίες