LIVE BLOG, Champions League: Στα προημιτελικά Ρεάλ και Σίτι - Η μετάδοση του Newsbomb.gr

Champions League: Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη των αγώνων Ρεάλ Μαδρίτης - Παρί Σεν Ζερμέν και Μάντσεστερ Σίτι - Σπόρτινγκ για τους «16» της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.

Champions League
AP Images
1'

Το γκολ του Κιλιάν Εμπαπέ έκανε τη διαφορά στο πρώτο ματς της Παρί Σεν Ζερμέν με τη Ρεάλ Μαδρίτης.

Η γαλλική ομάδα απέκτησε προβάδισμα (1-0), αλλά τα πάντα θα κριθούν στον αποψινό αγώνα στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου». Οι φιλοξενούμενοι παίζουν για δύο αποτελέσματα (νίκη ή ισοπαλία), ενώ οι Μαδριλένοι θέλουν νίκη με δύο γκολ διαφορά.

Σε περίπτωση που οι γηπεδούχοι κερδίσουν με ένα τέρμα διαφορά η πρόκριση θα κριθεί στην παράταση ή στα πέναλτι. Το μόνο σίγουρο είναι ότι ένα από τα φετινά φαβορί της διοργάνωσης θα βάλει πρόωρο τέλος στα όνειρα του.

Το άλλο ματς της βραδιάς είναι τυπική διαδικασία, καθώς η Μάντσεστερ Σίτι νίκησε 5-0 τη Σπόρτινγκ στη Λισαβόνα. Οι «πολίτες» θα επιδιώξουν να ζευγαρώσουν τις νίκες τους, ενώ η ομάδα της Πορτογαλίας θα αναζητήσει ένα θετικό αποτέλεσμα στο τελευταίο της ματς.