LIVE BLOG, ΠΑΟΚ – Γάνδη: Η ευρωπαϊκή μάχη για το Europa Conference League

Europa Conference League: Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα ΠΑΟΚ με τη Γάνδη για τη φάση των «16» της νεοσύστατης διοργάνωσης.

Ο ΠΑΟΚ είναι η μοναδική ελληνική ομάδα που συνεχίζει στα ευρωπαϊκά κύπελλα κι απόψε ρίχνεται στη μάχη των «16» του Europa Conference League.

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» υποδέχεται τη Γάνδη στην Τούμπα, με στόχο να κάνει το πρώτο βήμα για τα προημιτελικά της διοργάνωσης.

Οι παίκτες του Ραζβάν Λουτσέσκου θα επιδιώξουν να πάρουν ένα καλό αποτέλεσμα ενόψει του επαναληπτικού της ερχόμενης εβδομάδας στο Βέλγιο.

Στην προσπάθεια τους αυτή θα έχουν στο πλευρό τους και τον κόσμο τους, ο οποίος αναμένεται να δώσει βροντερό «παρών» στο γήπεδο της Τούμπας.

ΤΕΛΟΣ! Ο ΠΑΟΚ κερδίζει τη Γάνδη με 1-0!

Με το γκολ του Κούρτιτς, ο ΠΑΟΚ παίρνει προβάδισμα πρόκρισης ενόψει του επαναληπτικού στο Βέλγιο την ερχόμενη εβδομάδα.

21:33

Τρία λεπτά καθυστερήσεων

Η Γάνδη προσπαθεί να πιέσει κι ο ΠΑΟΚ να κρατήσει το 1-0

21:26

Τρομερό ματς από τον Λύρετζη

21:26

84' ΠΑΟΚ - Γάνδη 1-0 (58' Κούρτιτς)

21:22

80' Κίτρινη στον Κούρτιτς, χάνει τον επαναληπτικό

21:20

78' ΠΑΟΚ - Γάνδη 1-0 (58' Κούρτιτς)

21:02

60' ΠΑΟΚ - Γάνδη 1-0 (58' Κούρτιτς)

21:00

ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ!

Το έκανε ξανά ο Κούρτιτς! Η μπάλα μετά την απευθείας εκτέλεση φάουλ, κόντραρε σε παίκτη της Γάνδης και κατέληξε στα δίχτυα! 1-0 ο ΠΑΟΚ στο 58'

20:59

Φάουλ σε καλή θέση για τον ΠΑΟΚ

Η ώρα του Κούρτιτς; Για να δούμε...

20:57

53' Δεν μέτρησε το γκολ της Γάνδης

Ο Κάστρο Μόντες ήταν οφσάιντ και το γκολ σωστά δεν μέτρησε. Να θυμίσουμε ότι στο Europa Conference League δεν υπάρχει VAR

20:54

52' Πολύ καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ!

Ο Κούρτιτς έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Άκπομ πήρε την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, με την μπάλα αφού χτύπησε στο έδαφος πέρασε λίγο έξω

20:52

50' ΠΑΟΚ - Γάνδη 0-0

Έχει μπει καλύτερα στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΟΚ κι έχει βάλει στην εξίσωση και τον κόσμο

20:47

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

20:31

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: ΠΑΟΚ - Γάνδη 0-0

Χωρίς γκολ το πρώτο 45λεπτο, με τις δύο ομάδες να έχουν τις στιγμές τους, αλλά όχι κάποια μεγάλη ευκαιρία.