LIVE BLOG, Champions League: Οι αγώνες Γιουβέντους - Βιγιαρεάλ και Λιλ - Τσέλσι

Champions League: Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη των αγώνων Γιουβέντους - Βιγιαρεάλ και Λιλ - Τσέλσι για τους «16» της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.

Σφραγίζονται απόψε το βράδυ τα δύο τελευταία εισιτήρια για τα προημιτελικά του Champions League.

Το μεγάλο ματς της βραδιάς διεξάγεται στο Τορίνου, όπου η Γιουβέντους υποδέχεται τη Βιγιαρεάλ. Οι γηπεδούχοι είναι σε φόρμα και προέρχονται από σερί καλών αποτελεσμάτων, αλλά κανείς δεν μπορεί να ξεγράψει το «κίτρινο υποβρύχιο», ειδικά μετά το 1-1 του πρώτου ματς στην Ισπανία.

Την ίδια ώρα, η Λιλ υποδέχεται την Τσέλσι, η οποία είχε επικρατήσει 2-0 στο Λονδίνο. Οι Πρωταθλητές Ευρώπης αντιμετωπίζουν πολλά προβλήματα, μετά τις κυρώσεις που επιβλήθηκαν στον Ρόμαν Αμπράμοβιτς. Μάλιστα, ο αγώνας βρέθηκε κάποια στιγμή στον «αέρα», σύμφωνα με τη «L’ Equipe».

23:49

Γιουβέντους - Βιγιαρεάλ 0-3 (78' πεν. Μορένο, 85' Π. Τόρες, 90+2' Ντανζούμα)

23:47

Πέναλτι για τη Βιγιαρεάλ!

23:43

Γιουβέντους - Βιγιαρεάλ 0-2 (78' πεν. Μορένο, 85' Π. Τόρες)

Λιλ - Τσέλσι 1-2 (38' πεν. Γιλμάζ - 45+3' Πούλισικ, 71' Αθπιλικουέτα)

23:42

Ο Πάου Τόρες μετά από εκτέλεση κόρνερ κάνει το 2-0 για τη Βιγιαρεάλ μέσα στο Τορίνο!

23:38

Γιουβέντους - Βιγιαρεάλ 0-1 (78' πεν. Μορένο)

Η Βιγιαρεάλ λογικά θα πάρει πέναλτι

Ο διαιτητής τσεκάρει τη φάση, αλλά στο ριπλέι φαίνεται να υπάρχει ανατροπή του Κοκλέν από τον Ρουγκάνι

23:31

Δύο τελικές, δύο γκολ για την Τσέλσι

23:30

71' ΓΚΟΛ η Τσέλσι!

Η ομάδα του Λονδίνου δείχνει να "σφραγίζει" την πρόκριση με το τέρμα που πέτυχε ο Αθπιλικουέτα.

23:22

63' ΔΟΚΑΡΙ για τη Λιλ

Μεγάλη ευκαιρία για τη γαλλική ομάδα να μπει και πάλι στη διεκδίκηση της πρόκρισης.

Ο Τσέκα πήρε την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής αλλά η μπάλα χτύπησε στο δεξί δοκάρι του Μεντί.

23:16

Γιουβέντους - Βιγιαρεάλ 0-0

Η Γιουβέντους παίζει μονότερμα τη Βιγιαρεάλ, αλλά δεν μπορεί να σκοράρει! Με το 0-0, οι δύο ομάδες θα πάνε στην παράταση

23:14

52' Λιλ - Τσέλσι 1-1 (38' πεν. Γιλμάζ - 45+3' Πούλισικ)

Ευκαιρία για τη Λιλ, με τον Γιλμάζ να πιάνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι, αλλά η μπάλά πέρασε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Μεντί.

23:03

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο στους αγώνες

22:50

ΗΜΙΧΡΟΝΟ στους αγώνες του Champions League

Λιλ - Τσέλσι 1-1 (38' πεν. Γιλμάζ - 45+3' Πούλισικ)

22:48

45+3' ΓΚΟΛ για την Τσέλσι, η οποία ισοφαρίζει σε 1-1

Ο Πούλισικ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα στην πρώτη τελική της Τσέλσι στο ματς και φέρνει τα πράγματα εκεί που ήταν και πριν την έναρξη του ματς. Η Λιλ θέλει δύο γκολ για να στείλει το ματς στην παράταση

22:46

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Γιουβέντους - Βιγιαρεάλ 0-0

Η "Μεγάλη Κυρία" είναι καλύτερη, είχε δοκάρι με τον Βλάχοβιτς κι έχασε αρκετές ευκαιρία, ωστόσο το "κίτρινο υποβρύχιο" αντέχει