LIVE BLOG, Γάνδη – ΠΑΟΚ: Η μάχη για την πρόκριση στα προημιτελικά του Europa Conference League

Europa Conference League: Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα ΠΑΟΚ με τη Γάνδη στο Βέλγιο, όπου θα κριθεί η πρόκριση στα προημιτελικά της νεοσύστατης διοργάνωσης.
Intime

Ώρα πρόκρισης για τον «Δικέφαλο του Βορρά», ο οποίος έχει το προβάδισμα μετά το 1-0 του πρώτου αγώνα στην Τούμπα.

Ο ΠΑΟΚ θα έχει βέβαια και σημαντικές απουσίες, καθώς θα απουσιάσει ο ηγέτης της ομάδας, Γιάσμιν Κούρτιτς, ο οποίος είναι τιμωρημένος. Το ίδιο ισχύει και για τον Αντρίγια Ζίβκοβιτς, ενώ εκτός είναι κι οι Μιχαηλίδης (τραυματίας), Ζαμπά (εκτός λίστας) και Ελ Καντουρί (ίωση).

Στην ομάδα της Θεσσαλονίκης, πάντως, υπάρχει αισιοδοξία ότι οι διαθέσιμοι ποδοσφαιριστές θα ανταποκριθούν στις απαιτήσεις και θα γράψουν ιστορία σε έναν απαιτητικό αγώνα.

23:54

ΤΕΛΙΚΟ: Γάνδη - ΠΑΟΚ 1-2 (40' Ντεπουάτρ - 20' Κρέσπο, 77' Αουγκούστο)

Ο ΠΑΟΚ στα προημιτελικά του Europa Conference League!

23:49

Γάνδη - ΠΑΟΚ 1-2 (40' Ντεπουάτρ - 20' Κρέσπο, 77' Αουγκούστο)

Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις, μπήκαμε στο τρίτο λεπτό

23:42

Το γκολ του Αουγκούστο

23:41

Ο Βιεϊρίνια "απάντησε" στους οπαδούς της Γάνδης

23:34

77' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

Ο Ντόουγκλας Αουγκούστο είναι ο σκόρερ, ο οποίος με συρτό σουτ από τη γραμμή της μεγάλης περιοχής κάνει το 2-1 για τον ΠΑΟΚ

23:28

Η φάση που ζήτησε πέναλτι ο Μπίσεσβαρ

23:27

70' Γάνδη - ΠΑΟΚ 1-1 (40' Ντεπουάτρ - 20' Κρέσπο)

Μπηκαμε στο τελευταίο 20λεπτο του αγώνα, με τον ΠΑΟΚ να κρατάει το 1-1, με το οποίο παίρνει την πρόκριση στα προημιτελικά του Europa Conference League

23:11

54' Γάνδη - ΠΑΟΚ 1-1 (40' Ντεπουάτρ - 20' Κρέσπο)

Οι γηπεδούχοι είναι καλύτεροι και πιέζουν για ένα δεύτερο γκολ που θα στείλει το ματς στην παράταση

23:08

Το γκολ της ισοφάρισης από τη Γάνδη

23:02

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

22:46

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Γάνδη - ΠΑΟΚ 1-1 (40' Ντεπουάτρ - 20' Κρέσπο)

22:43

Η φάση που ζήτησε πέναλτι η Γάνδη

22:40

Γάνδη - ΠΑΟΚ 1-1 (40' Ντεπουάτρ - 20' Κρέσπο)

Οι γηπεδούχοι συνεχίζουν την πίεση, με τον ΠΑΟΚ να δείχνει να έχει χαμένα

22:39

40' ΓΚΟΛ για τη Γάνδη

Ο ΠΑΟΚ δεν άντεξε τελικά και δέχθηκε την ισοφάριση από τη Γάνδη, η οποία πίεζε. Σκόρερ ο Ντεπουάτρ

22:33

33' Γάνδη - ΠΑΟΚ 0-1 (20' Κρέσπο)

Η Γάνδη πιέζει, αναζητώντας ένα γκολ πριν τη λήξη του ημιχρόνου

22:28

Το γκολ του ΠΑΟΚ

22:21

22' Γάνδη - ΠΑΟΚ 0-1 (20' Κρέσπο)

22:19

20' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ!

Ο Κρέσπο σκοράρει και φέρνει τον ΠΑΟΚ ακόμα πιο κοντά στην πρόκριση!

22:14

Απείλησε η Γάνδη με το "καλημέρα"

22:00

1' Σέντρα στο Βέλγιο

21:49

Καλησπέρα σας

Μαζί θα δούμε την εξέλιξη του αγώνα Γάνδη - ΠΑΟΚ. Ο "Δικέφαλος του Βορρά" διεκδικεί την παρουσία του στα προημιτελικά του Europa Conference League