Live Blog, Super League: Ολυμπιακός – Ιωνικός, Παναθηναϊκός – Λεβαδειακός, Λαμία – Αστέρας Τρίπολης

Super League: Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη των αναμετρήσεων Ολυμπιακός – Ιωνικός, Παναθηναϊκός – Λεβαδειακός, Λαμία – Αστέρας Τρίπολης

Με εντός έδρας δοκιμασίες του Ολυμπιακού και του Παναθηναϊκού ανοίγει το Σάββατο (3/9) η αυλαία της 3ης αγωνιστικής της Super League.

Ο Παναθηναϊκός έχει την ευκαιρία να κάνει το «3 στα 3» στην αναμέτρηση με τον Λεβαδειακό, η οποία ήταν αρχικά προγραμματισμένη να διεξαχθεί στη Λειβαδιά. Το γήπεδο της πόλης, όμως, δεν είναι ακόμα έτοιμο.

Ο Ολυμπιακός θέλει να επιστρέψει στις νίκες, υποδεχόμενος τον Ιωνικό στο «Γ. Καραϊσκάκης». Οι «ερυθρόλευκοι» θα επιδιώξουν να συνδυάσουν το «τρίποντο» με μια καλή εμφάνιση, ώστε να πάνε με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία στο ματς της Πέμπτης (8/9) με τη Ναντ, για την 1η αγωνιστική των ομίλων του Europa League.

Το πρώτο χρονικά ματς του Σαββάτου (3/9) θα γίνει στη Λαμία, όπου η τοπική ομάδα υποδέχεται τον Αστέρα Τρίπολης.

22:26

ΤΕΛΙΚΟ: Παναθηναϊκός - Λεβαδειακός 1-0 (3' Βέρμπιτς)

Ο Παναθηναϊκός κάνει το "3 στα 3" στο ξεκίνημα της Super League

22:23

90+3' Με δέκα παίκτες ο Λεβαδειακός - Δεύτερη κίτρινη στον Βινίσιους

22:23
22:22

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος

22:20

89' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό!

Ο Σπόραρ βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Μάρκοβιτς, αλλά ο τερματοφύλακας του Λεβαδειακού απέκρουσε

22:19

88' Ο Παναθηναϊκός ελέγχει τον ρυθμό του αγώνα

22:11

80' Ευκαιρία ο Παναθηναϊκός

Ο Παλάσιος μπήκε από δεξιά στην περιοχή, έκανε το σουτ αλλά η μπάλα πήγε στην εξωτερική πλευρά των διχτυών

22:03

72' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό

Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Σάρλια πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα έφυγε λίγο έξω

21:58

67' Παναθηναϊκός - Λεβαδειακός 1-0 (3' Βέρμπιτς)

Ένα σουτ του Παλάσιος είναι η πρώτη τελική του "τριφυλλιού" στο δεύτερο μέρος

21:57

Ο Λεβαδειακός πατάει καλύτερα, ο Παναθηναϊκός κρατάει το προβάδισμα

21:37

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στο "Απ. Νικολαϊδης"

21:33

Βραβεύθηκαν ιστορικοί παίκτες του ''τριφυλλιού'' με επετειακές φανέλες

21:18

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Παναθηναϊκός - Λεβαδειακός 1-0 (3' Βέρμπιτς)

20:56

26' Ευκαιρία για τον Λεβαδειακό!

Ο Βινίσιους πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Μπρινιόλι έκανε εντυπωσιακή επέμβαση

20:52

ΤΕΛΙΚΟ: Ολυμπιακός - Ιωνικός 3-1 (17' Μπουχαλάκης, 45' Μπιέλ, 90+5' Ελ Αραμπί - 49' Μεντόσα)

Οι "ερυθρόλευκοι" επέστρεψαν στις νίκες, λίγες ημέρες πριν αντιμετωπίσουν τη Ναντ στη Γαλλία για την 1η αγωνιστική των ομίλων του Europa League

20:52

ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός! Ο Ελ Αραμπί ήταν εύστοχος στην εκτέλεση πέναλτι

20:50

90+3' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό

20:44

To 1-0 του Παναθηναϊκού

20:35

Αυτή τη στιγμή...

Παναθηναϊκός - Λεβαδειακός 1-0 (3' Βέρμπιτς)

Ολυμπιακός - Ιωνικός 2-1 (17' Μπουχαλάκης, 45' Μπιέλ - 49' Μεντόσα)

20:33

3' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός!

Ο Βέρμπιτς σημειώνει με κεφαλιά το πρώτο του τέρμα με τη φανέλα του "τριφυλλιού"