Live Blog, Super League: ΟΦΗ – Παναιτωλικός, ΠΑΣ Γιάννινα – Λεβαδειακός, Ιωνικός - Ατρόμητος

Super League: Δείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη των αγώνων, ΟΦΗ - Παναιτωλικός, ΠΑΣ Γιάννινα - Λεβαδειακός, Ιωνικός - Ατρόμητος, για την 4η αγωνιστικής του ελληνικού πρωταθλήματος.

Το ντέρμπι Παναθηναϊκός – ΑΕΚ ξεχωρίζει από το πρόγραμμα, το οποίο «ανοίγει» το Σάββατο (10/9) με τρεις αναμετρήσεις.

O ΟΦΗ θέλει να «χτίσει» πάνω στο «διπλό» στον Βόλο και να πάρει δεύτερο σερί τρίποντο κόντρα στον Παναιτωλικό. Η ομάδα του Αγρινίου από την πλευρά της θα επιδιώξει να μείνει για τρίτο σερί ματς αήττητη.

Λίγη ώρα αργότερα στα Γιάννινα, ο τοπικός ΠΑΣ υποδέχεται τον Λεβαδειακό. Οι δύο ομάδες αναζητούν την πρώτη τους νίκη, με τους φιλοξενούμενους να ψάχνουν και το παρθενικό τέρμα τους στη σεζόν.

Στο τελευταίο, χρονικά, ματς του Σαββάτου (10/9), ο Ιωνικός θέλει με τη σειρά του να κάνει σεφτέ στα «τρίποντα», φιλοξενώντας τον Ατρόμητο, ο οποίος δείχνει να έχει επιστρέψει στα συνηθισμένα υψηλά στάνταρ του, μετά την περσινή τραγική σεζόν.

23:29

ΤΕΛΙΚΟ: Ιωνικός - Ατρόμητος 1-4 (37' Μεντόσα - 53' Κεσχρίντα, 55' Φριντζόνσον, 61' Ρομπάιγ, 90+1 Τζαβίδας)

Ο Ατρόμητος σημείωσε και τέταρτο γκολ στις καθυστερήσεις

23:07

Δεν υπάρχει γκολ, είναι οφσάιντ ο Ρομπάιγ

23:07

Η φάση ελέγχεται στο VAR

23:06

75' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος! 4-1 τον Ιωνικό

Τρομερή πάσα του Φριντζόνσον στον Ρομπάιγ, ο οποίος πλασάρει σωστά και με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα κάνει το 4-1.

23:03

73' Ιωνικός - Ατρόμητος 1-3 (37' Μεντόσα - 53' Κεσχρίντα, 55' Φριντζόνσον, 61' Ρομπάιγ)

22:51

Απίστευτος Ατρόμητος! 3-1 μέσα στη Νίκαια!

Ο Χουτεσιώτης απέκρουσε το σουτ του Τζαβίδα, αλλά ο Ρομπάιγ ακολούθησε και την έστειλα στα δίχτυα

22:46

Ιωνικός - Ατρόμητος 1-2 (37' Μεντόσα - 53' Κεσχρίντα, 55' Φριντζόνσον)

Ο Κόουλμαν έκανε τρεις αλλαγές στο ημίχρονο, βάζοντας Κλωναρίδη, Τζαβίδα και Φριντζόνσον. Οι τρεις τους έχουν συμμετοχή στα δύο γκολ, καθώς οι δύο πρώτοι έδωσαν τις ασίστ κι ο τρίτος σκόραρε!

22:45

55' ΓΚΟΛ ο Ατρόμητος!

Ο Φριντζόνσον σκοράρει κι ο Ατρόμητος φέρνει τούμπα το ματς σε διάστημα δύο λεπτών!

22:45

Ιωνικός - Ατρόμητος 1-1 (37' Μεντόσα - 53' Κεσχρίντα)

22:43

53' ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο!

Σκόρερ είναι ο Κεσχρίντα, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με διαγώνιο σουτ από τα δεξιά. Φέρει ευθύνη ο Χουτεσιώτης

22:36

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στο Ιωνικός - Ατρόμητος

22:18

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Ιωνικός - Ατρόμητος 1-0 (37' Μεντόσα)

22:08

38' ΓΚΟΛ ο Ιωνικός, 1-0 τον Ατρόμητο

Ο Χαβιέ Μεντόσα με υποδειγματική εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, παρά την προσπάθεια του Γιαννιώτη.

22:02

31' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο

Ο Ρομπάιγ έκανε ατομική ενέργεια, αλλά το πλασέ του πέρασε άουτ

22:00

29' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο!

Ο Γκονζάλες μπήκε στην περιοχή, έκανε το σουτ από αριστερά, αλλά ο Χουτεσιώτης απέκρουσε την μπάλα

21:49

19' Σουτ του Μεντόσα, η μπάλα έφυγε δίπλα από το δοκάρι

21:43

13' Ιωνικός - Ατρόμητος 0-0