LIVE, Super League: Ο ΠΑΟΚ πήρε το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης

Super League: Δείτε LIVE την εξέλιξη των αγώνων της Τετάρτης (4/1), για τη 16η αγωνιστική του ελληνικού πρωταθλήματος, όπου ξεχωρίζει το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης, ΠΑΟΚ - Άρης.
ΒΑΣΙΛΗΣ ΒΕΡΒΕΡΙΔΗΣ / ΜΟΤΙΟΝ ΤΕΑΜ

Μόλις την τέταρτη ημέρα του 2023 έρχεται το πρώτο μεγάλο ντέρμπι της νέας χρονιάς.

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» κι οι «κίτρινοι» θέλουν να κάνουν ποδαρικό με νίκη στο 2023. Μετά από τέσσερις σερί νίκες, ο ΠΑΟΚ έμεινε στην ισοπαλία στο ματς με τον Ατρόμητο. Οι παίκτες του Ραζβάν Λουτσέσκου θέλουν να επιστρέψουν στα «τρίποντα», μειώνοντας στο -3 από τη δεύτερη ΑΕΚ. Από την άλλη, ο Άρης επέστρεψε στις νίκες την προηγούμενη αγωνιστική και θα επιδιώξει να «χτίσει» ένα σερί, εδραιώνοντας τη θέση του στην πρώτη εξάδα.

Το πρόγραμμα της ημέρας περιλαμβάνει άλλες δύο αναμετρήσεις. Στην Τρίπολη, ο Αστέρας υποδέχεται τη Λαμία, ενώ στο Αγρίνιο θα κοντραριστούν Παναιτωλικός και Ατρόμητος, θέλοντας να εξαντλήσουν τις ελπίδες για είσοδο στα playoffs.

Δείτε LIVE την εξέλιξη των αγώνων της Super League

22:54
Βαγγέλης Πάτας

Καλό βράδυ από εδώ

22:20

ΠΑΟΚ – Άρης 1-0: Ο captain Ίνγκασον έκανε τη διαφορά

Η έμπνευση του Ίνγκι Ίνγκασον έκανε τη διαφορά για τον ΠΑΟΚ, ο οποίος λύγισε 1-0 τον Άρη στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ ΟΣΑ ΕΓΙΝΑΝ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΤΟΥ 2023

22:03

ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΟΚ - Άρης 1-0 (45+1' Ίνγκασον)

Ο ΠΑΟΚ πήρε το ντέρμπι της Θεσσαλονίκης κι επέστρεψε στις νίκες, πιάνοντας στην τρίτη θέση τον Ολυμπιακό. Ο "Δικέφαλος του Βορρά" πλησίασε στο -3 τη δεύτερη ΑΕΚ.

21:45

80' ΠΑΟΚ - Άρης 1-0 (45+1' Ίνγκασον)

Ο Άρης προσπαθεί να γίνει απειλητικός, αναζητώντας το γκολ της ισοφάρισης

21:36

70' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!

Σουτ του Ντόουγκλας Αουγκούστο έξω από την περιοχή, ο Κουέστα έπεσε στη δεξιά γωνία του κι έδιωξε

21:34

68' ΠΑΟΚ - Άρης 1-0 (45+1' Ίνγκασον)

21:27

62' Κεφαλιά του Ιτούρμπε, η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Κοτάρσκι

21:25

Πιο χαμηλός ο ρυθμός του αγώνα, λόγω και της διακοπής που υπήρξε

21:20

Το ματς ξεκίνησε και πάλι

21:19

53' Διακοπή στο ντέρμπι

Ο πυκνός καπνός που υπάρχει στην Τούμπα οδήγησε στην ολιγόλεπτη διακοπή του ΠΑΟΚ - Άρης

21:10

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο στο ΠΑΟΚ - Άρης (1-0)

20:56

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: ΠΑΟΚ - Άρης 1-0 (45+1' Ίνγκασον)

Ανώτερος ο ΠΑΟΚ, είχε δύο δοκάρια και χαμένο πέναλτι, βρήκε τελικά το γκολ που άξιζε στις καθυστερήσεις με τον Ίνγκασον. Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν για φάουλ του Κουλιεράκη στην πάσα στον Ισλανδό, διαιτητής και VAR δεν είδαν κάποια παράβαση.

20:54

45+5' Ωραίο σουτ του Ιτούρμπε, η μπάλα δίπλα από την εστία

20:51

ΠΑΟΚ - Άρης 1-0 (45+1' Ίνγκασον)

Το γκολ μετράει κανονικά, καθώς η φάση ελέγχθηκε στο VAR.

20:51

Διαμαρτύρονται οι παίκτες του Άρη για φάουλ του Κουλιεράκη στην κεφαλιά

20:49

ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ! Ο Ίνγκασον κάνει το 1-0 στο ντέρμπι με τον Άρη

Ο Ισλανδός με ανάποδο ψαλίδι ανοίγει το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, μετά από κεφαλιά του Κουλιεράκη, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ

20:46

43' ΠΑΟΚ - Άρης 0-0

20:45

39' Νέα καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ

Ο Νάρεϊ έκανε δυνατό σουτ, με τον Κουέστα να διώχνει

20:37

34' ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Δεύτερο, μετά το πέναλτι του Σβαμπ

Ο Ολιβέιρα έκλεψε την μπάλα και την έδωσε στον Νάρεϊ, ο οποίος πλάσαρε, αλλά σημάδεψε το αριστερό δοκάρι. Στη συνέχεια η μπάλα πέρασε παράλληλα από τη γραμμή του τέρματο του Κουέστα.

20:36

32' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!

Ο Κουλιεράκης πήρε την κεφαλιά από τη μικρή περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα από την εστία του Άρη.

20:32

29' Μεγάλη ευκαιρία ο Άρης!

Ο Ολιβέιρα έκανε σουτ με το εξωτερικό, το οποίο μπλόκαρε ο Κουέστα. Στη συνέχεια ο Άρης έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Μαντσίνι από πολύ καλή θέση να σουτάρει άουτ.