LIVE, Super League: Έμειναν στο «μηδέν» ΠΑΟΚ και Ολυμπιακός

Super League: Δείτε LIVE την εξέλιξη των αγώνων της Κυριακής (6/2), για την 21η αγωνιστική, όπου ξεχωρίζει το ντέρμπι  ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός, ενώ η πρωτοπόρος ΑΕΚ δοκιμάζεται στην έδρα του Ατρόμητου.
EUROKINISSI

ΠΑΟΚ κι Ολυμπιακός έχουν μπει ξανά στο κόλπο του τίτλου, καθώς βρίσκονται στο -5 από την κορυφή και θέλουν να συνεχίσουν δυναμικά στο κυνήγι της κορυφή.

Η νίκη, ως εκ τούτου, στο μεταξύ τους ντέρμπι στην Τούμπα αποτελεί μονόδρομος, καθώς ο ηττημένος θα χάσει έδαφος, ενώ κι η ισοπαλία μπορεί να βγάλει «χαμένες» και τις δύο ομάδες.

Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου δείχνει σε εξαιρετική κατάσταση και καλή ψυχολογία, μετά την τριάδα αγώνων με τον Παναθηναϊκό, όπου μέτρησε δύο νίκες και μια ισοπαλία. Από την άλλη, οι «ερυθρόλευκοι» μετρούν πέντε νίκες και δύο ισοπαλίες στα τελευταία επτά ματς κι αναζητούν την πρώτη νίκη τους σε ντέρμπι.

Η ΑΕΚ, η οποία πέρασε στην κορυφή για πρώτη φορά την προηγούμενη αγωνιστική, έχει δύσκολη έξοδο στο Περιστέρι κόντρα στον Ατρόμητο. Οι «κιτρινόμαυροι» μετρούν έξι νίκες στα τελευταία εφτά ματς και θέλουν το «τρίποντο» για να παραμείνουν στην πρώτη θέση. Οι γηπεδούχοι, όμως, έχουν μόλις μια ήττα στα τελευταία εφτά παιχνίδια κι έχουν πάρει ισοπαλία κόντρα σε ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό.

Ο Παναθηναϊκός, ο οποίος «έπεσε» από την κορυφή, υποδέχεται τη Λαμία και θέλει να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα, μετά την ήττα από τον Αστέρα στην Τρίπολη. Τέλος, στο Αγρίνιο, Παναιτωλικός και Αστέρας Τρίπολης θα ψάξουν το «τρίποντο» που θα τους φέρει πιο κοντά στην εξάδα.

Δείτε LIVE την εξέλιξη των αγώνων της Super League

23:44
Βαγγέλης Πάτας

Καλό σας βράδυ

23:44

Πρώτος ο Παναθηναϊκός, στο «μηδέν» το ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός – Βαθμολογία και highlights

Super League: Ο Παναθηναϊκός επέστρεψε στις νίκες κι από τη στιγμή που ο αγώνας της ΑΕΚ αναβλήθηκε, θα παραμείνει στην κορυφή – Χωρίς γκολ ολοκληρώθηκε το ντέρμπι ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός.

ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ

22:45

ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός 0-0

Μολονότι οι δύο ομάδες είχαν τις στιγμές τους, αλλά κι από ένα δοκάρι, δεν μπόρεσαν να σκοράρουν κι ως εκ τούτου έμειναν στο μηδέν

22:42

Ο Ράφα Σοάρες έπεσε στη μεγάλη περιοχή

Ο διαιτητής υπέδειξε "θέατρο" και χρέωσε τον παίκτη του ΠΑΟΚ με κίτρινη κάρτα

22:39

4 λεπτά ο έξτρα χρόνος

22:36

87' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Αουγκούστο, η μπάλα πέρασε άουτ

22:34

84' ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός 0-0

22:27

Ο γηπεδούχος δεν έχει κερδίσει στα έξι τελευταία ματς των δύο ομάδων σε όλες τις διοργανώσεις

22:23

74' ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός 0-0

22:11

Παναιτωλικός - Αστέρας Τρίπολης 0-0: Έχασαν έδαφος για την εξάδα

Για τρίτο σερί ματς στο Αγρίνιο, Παναιτωλικός και Αστέρας Τρίπολης «κόλλησαν» στο «μηδέν» κι έχασαν έδαφος για την εξάδα.

ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ

22:03

Καλός ο ρυθμός στο ντέρμπι της Τούμπας

22:03

54' Σουτ του Αουγκούστο, ο Πασχαλάκης μπλόκαρε

21:55

Σέντρα στο δεύτερο μέρος στο ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός

21:54

ΤΕΛΙΚΟ: Παναιτωλικός - Αστέρας Τρίπολης 0-0

21:42

Ατρόμητος – ΑΕΚ: «Ακολουθήθηκε η προβλεπόμενη διαδικασία, να παίζαμε αντικανονικά;»

Η ΠΑΕ ΑΕΚ με επίσημη ενημέρωση της αναφέρθηκε στα όσα έγιναν στο Περιστέρι κι οδήγησαν στη μη διεξαγωγή του αγώνα με τον Ατρόμητο.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ

21:36

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός 0-0

21:33

44' Καλή στιγμή ο ΠΑΟΚ!

Ο Ολιβέιρα γύρισε ωραία το κορμί του κι έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε πέρασε άουτ. Δεν ήταν τόσο καλό το γύρισμα του

21:31

42' ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός 0-0

Ο ΠΑΟΚ μπήκε πολύ δυνατά, είχε κατοχή υπέρ του 76-24, αλλά σταδιακά ο Ολυμπιακός ισορρόπησε το ματς. Οι φιλοξενούμενοι απορρόφησαν την πίεση.

21:23

Αυτή την ώρα...

34' ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός 0-0

65' Παναιτωλικός - Αστέρας Τρίπολης 0-0

21:11

22' ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό!

Τρομερό μακρινό σουτ από τον Χάμες Ροντρίγκες, με την μπάλα να τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι

21:11

ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός: Ένα πανό έφερε αναστάτωση στην Τούμπα – Καθυστέρηση 20 λεπτών

Super League: Δεν ξεκίνησε στην ώρα του το ντέρμπι, ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός στην Τούμπα, για την 21η αγωνιστική.

20:55

5' Νέα καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ!

Ο Κωνσταντέλιας έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής, αλλά ο Πασχαλάκης έδιωξε με το αριστερό χέρι

20:51

2' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

Γύρισμα του Νάρεϊ από τα δεξιά, ο Ζίβκοβιτς από το σημείο του πέναλτι έκανε το σουτ, με τον Πασχαλάκη να κάνει την απόκρουση

20:50

1' ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ!

Ο Νάρεϊ μετά από κάθετη του Κωνσταντέλια πήγε να κάνει το γύρισμα από τα δεξιά, με την μπάλα να χτυπάει στην εξωτερική πλευρά του αριστερού δοκαριού του Πασχαλάκη

20:49

1' Σέντρα στο ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός