LIVE, Super League: Κυρίαρχος Ολυμπιακός κόντρα στον ΠΑΟΚ - Στο... ρετιρέ Παναθηναϊκός και ΑΕΚ!

Super League: Δείτε LIVE την εξέλιξη των αγώνων της 3ης αγωνιστικής των playoffs, η οποία περιλαμβάνει το ντέρμπι Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ και τις μάχες των πρωτοπόρων, Άρης - Παναθηναϊκός και Βόλος - ΑΕΚ.

Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ έχασαν έδαφος κι η μεταξύ τους συνάντηση στο «Γ. Καραϊσκάκης», μοιάζει με ντέρμπι «επιβίωσης» στην προσπάθεια τους να κατακτήσουν τον τίτλου.

Οι «ερυθρόλευκοι» υπέστησαν πατατράκ κόντρα στον Άρη, καθώς δεν νίκησαν μολονότι βρέθηκαν μπροστά με 2-0. Η χαμένη ευκαιρία να πλησιάσουν στο -1 από την κορυφή έφερε την απομάκρυνση του Μίτσελ, από την τεχνική ηγεσία, με αποτέλεσμα στον πάγκο να κάτσει στο αποψινό (5/4) ματς ο Ζοζέ Ανιγκό, με την προοπτική να παραμείνει μέχρι το φινάλε της σεζόν.

Ο «Δικέφαλος του Βορρά», από την άλλη, είδε την ΑΕΚ να περνάει από την Τούμπα και να τον αναγκάζει στην πρώτη του ήττα, έπειτα από 17 ματς. Είχε να χάσει από το ματς με την «Ένωση» στην «OPAP Arena».

Η ΑΕΚ ψάχνει άλλη μια εκτός έδρας νίκη, αυτή τη φορά στο Πανθεσσαλικό κόντρα στον Βόλο, ο οποίος, όπως έδειξε στη Λεωφόρο, δεν σκοπεύει να παίξει τον ρόλο του κομπάρσου στα playoffs. Να συνέλθει μετά την γκέλα της προηγούμενης αγωνιστικής θέλει ο Παναθηναϊκός, ο οποίος παίζει με τον Άρη στο «Κλ. Βικελίδης». Οι «πράσινοι» θα επιδιώξουν να πάρουν τη νίκη που θα τους διατηρήσει στην κορυφή και παράλληλα θα τους… ανεβάσει ψυχολογικά, πριν το ντέρμπι «αιωνίων» με τον Ολυμπιακό.

23:10

Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ 3-1: Κυρίαρχος και… ζωντανός για τον τίτλο!

Super League: Ο Ολυμπιακός θριάμβευσε (3-1) στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ και παρέμεινε «ζωντανός» στη μάχη του τίτλου, στο ντεμπούτο του Ζοζέ Αντιγκό στην τεχνική ηγεσία.

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΕΔΩ

22:56

ΤΕΛΙΚΟ: Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ 3-1

Ο Ολυμπιακός με ανατροπή πήρε τη νίκη στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ στο ντεμπούτο του Ζοζέ Ανιγκό και δήλωσε "παρών" στη μάχη του τίτλου. Δεύτερη σερί ήττα ο "Δικέφαλος του Βορρά", ο οποίος έχασε κι άλλο έδαφος

22:46

87' ΓΚΟΛ ο Ελ Αραμπί αλά Πανένκα κάνει το 3-1 για τον Ολυμπιακό!

22:45

85' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό

22:44

85' Ο Λετισιέ πάει να τσεκάρει φάση για πιθανό πέναλτι υπέρ του Ολυμπιακού

Συγκεκριμένα, για χέρι του Ζίβκοβιτς στην περιοχή

22:37

78' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός! Ο Μασούρας γυρίζει Τούμπα το ματς

Ο Κουλιεράκης πήγε να διώξει, αλλά έκανε στραβοκλωτσιά κι ο Μασούρας με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

22:29

70' Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ 1-1

22:22

Τα highlights του Άρης - Παναθηναϊκός

22:18

59' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό! Τρομερό από τον Μπακαμπού

Φοβερό φαλτσαριστό σουτ έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Κοτάρσκι

22:10

51' Καλη στιγμή για τον ΠΑΟΚ

Ο Αουγκούστο έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή ο Πασχαλάκης έδιωξε σε κόρνερ

22:05

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο του Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ

21:50

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ 0-1 (22' Τόμας)

Ο Ολυμπιακός είχε τις ευκαιρίες, ο ΠΑΟΚ σημείωσε το γκολ στη μοναδική ευκαιρία που δημιούργησε στο πρώτο ημίχρονο.

21:47

45' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!

Ο Ρέαμπτσιουκ βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Κοτάρσκι, αλλά ο τερματοφύλακας του ΠΑΟΚ έκανε άλλη μια εντυπωσιακή επέμβαση. Αυτή τη φορά με το αριστερό πόδι

21:46

44' Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ 0-1 (22' Τόμας)

Η Super League έχει χρεώσει το γκολ στον Μπράντον Τόμας κι όχι ως αυτογκόλ του Σωκράτη Παπασταθόπουλου

21:39

Super League, Άρης – Παναθηναϊκός 0-1: Ατσάλινο «τριφύλλι» παρέμεινε στην κορυφή!

Super League: Ο Παναθηναϊκός νίκησε 1-0 τον Άρη στο «Κλ. Βικελίδης» και παραμένει στην κορυφή, μαζί με την ΑΕΚ.

21:30

29' Τρομερό σουτ του Ζίβκοβιτς, ο Πασχαλάκης έκανε εντυπωσιακή επέμβαση

21:29

ΤΕΛΙΚΟ: Άρης - Παναθηναϊκός 0-1 (69' Σπόραρ)

Ο Παναθηναϊκός απέδρασε από το "Κλ. Βικελίδης" και παραμένει στην κορυφή της βαθμολογίας, μαζί με την ΑΕΚ.

21:27

Άρης - Παναθηναϊκός 0-1

21:25

Ο παίκτης του Άρη είναι έξαλλος

21:25

Κόκκινη κάρτα στον Καμαρά του Άρη!

Ο επιθετικός των "κίτρινων" είχε αψιμαχία πριν από εκτέλεση κόρνερ και δέχθηκε δεύτερη κίτρινη

21:24

4 λεπτά στο Άρης - Παναθηναϊκός

21:24

Είναι αυτογκόλ του Παπασταθόπουλου, αυτός βρήκε την μπάλα, μετά τη σέντρα του Σάστρε

21:22

22' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! Ο Μπράντον Τόμας κάνει το 1-0 κόντρα στη ροή του αγώνα