LIVE, Europa & Conference League: Νίκη πρόκρισης ο ΠΑΟΚ - Ισοπαλίες Παναθηναϊκός, ΑΕΚ και ΟΣΦΠ

Europa League / Europa Conference League: Δείτε LIVE την εξέλιξη των αναμετρήσεων Μακάμπι Χάιφα – Παναθηναϊκός και ΠΑΟΚ – Άιντραχτ Φρανκφούρτης.
Newsbomb.gr

Σπουδαία ματς και μεγάλες ευκαιρίες περιλαμβάνει η 2η αγωνιστική των ομίλων του Europa League και του Conference League για τις ελληνικές ομάδες.

Ο Ολυμπιακός ο οποίος φιλοξενήθηκε απ’ την Μπάτσκα Τόπολα στη Σερβία, προηγήθηκε 2-0, όμως, έμεινε με δέκα παίκτες και εν τέλει ισοφαρίστηκε 2-2.

Την ίδια ώρα η ΑΕΚ, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε να επιστρέψει και να ισοφαρίσει στο τελικό 1-1 με τον Άγιαξ στη Νέα Φιλαδέλφεια.

Σπουδαία νίκη με 2-1 πήρε ο ΠΑΟΚ επί της Άιντραχτ Φρανκφούρτης, ενώ ο Παναθηναϊκός έμεινε στο 0-0 με την Μακάμπι Χάιφα.

Δείτε LIVE την εξέλιξη των αγώνων των ελληνικών ομάδων σε Europa League και Europa Conference League

00:04

ΠΑΟΚ-Άιντραχτ Φρανκφούρτης 2-1: Ο Κουλιεράκης «κέρασε» σπουδαία νίκη!

00:04

Όρθιο στη Χάιφα ο Παναθηναϊκός με σούπερ Μπρινιόλι!

23:57

Τέλος αγώνα στο Ισραήλ! Μακάμπι - Παναθηναϊκός 0-0

Στην κορυφή του ομίλου με 4 βαθμούς το Τριφύλλι, μετά το 1-0 της Βιγιαρεάλ επί της Ρεν

Στο 92' με τον Κουλιεράκη!

Φάουλ του Ζίβκοβιτς από τ' αριστερά, ο Χασέμπε δεν μπορεί να διώξει και ο διεθνής στόπερ πετάγεται για να λυτρώσει τον ΠΑΟΚ στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Τραπ για το 2-1, ξεσπώντας σε ξέφρενους πανηγυρισμούς.

23:47

85' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό!

Ο Βαγιαννίδης θα μπει από δεξιά θα στρώσει για τον Παλάσιος, αλλά ο Σίμιτς θα κόψει σωτήρια.

Υποψία πέναλτι στη συνέχεια σε μαρκάρισμα στον Σπόραρ, τίποτα λένε διαιτητής και VAR

23:46

85': Τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Μπράντον αντικαθιστά τον Σαμάτα

23:44

83': Τεράστια φάση για την Άιντραχτ να προηγηθεί

Η εκτέλεση φάουλ του Σαΐμπι σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Κοτάρσκι με την παρέμβαση του Κροάτη πορτιέρε ενώ έπειτα έδιωξε ο Εκόνγκ σε κόρνερ.

23:40

78' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκός, Βαγιαννίδης και Παλάσιος στη θέση των Κώτσιρα και Μαντσίνι

23:37

77': Δύο ακόμη αλλαγές για τον ΠΑΟΚ, Τσιγγάρας και Ντεσπόντοφ παίρνουν τις θέσεις των Μεϊτέ - Τάισον.

23:34

Η προηγούμενη επέμβαση του Μπρινιόλι

23:33

71' Απίθανη επέμβαση του Μπρινιόλι!

Κρατάει το «μηδέν» σε κεφαλιά του Χαλαϊλί

23:31

67΄ Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Έξω ο Τσέριν μέσα ο Τζούρισιτς και Σπόραρ μέσα, Ιωαννίδης έξω.

23:28

Γκολ στην Τούμπα, 1-1 η Άιντραχτ ισοφαρίζει τον ΠΑΟΚ

68' Τραγικό λάθος από τον Κουλιεράκη, ο Μαρμούς το εκμεταλλεύεται κλέβοντάς του τη μπάλα, βρέθηκε απέναντι από τον Κοτάρσκι και τον εκτέλεσε για το 1-1

23:26

67': Δύο αλλαγές για τον ΠΑΟΚ , Σβαμπ και Κωνσταντέλιας αντικαθιστούν τους Οζντόεφ - Μουργκ.

23:25

63' Σωτήριο τάκλιν του Σένκεφελντ σε προσπάθεια του Νταβίντ μέσα στην περιοχή

Χρειάζεται αλλαγές ο Παναθηναϊκός, να κρατήσει λίγο την μπάλα

23:25

63': Σημαντική ευκαιρία για την Άιντραχτ

Εκτέλεση κόρνερ από τα δεξιά με τον Εκόνγκ να μην μπορεί να διώξει και ο Τούτα ερχόμενος ως τρέιλερ αστόχησε!