LIVE, Super League: Στο -2 από την κορυφή η ΑΕΚ | Πέρασε από το Ηράκλειο ο Ολυμπιακός

Super League: Δείτε LIVE την εξέλιξη του ντέρμπι «Δικεφάλων», ΑΕΚ – ΠΑΟΚ και το ΟΦΗ – Ολυμπιακός, για την 9η αγωνιστική.
Newsbomb.gr

Με δύο σπουδαίες αναμετρήσεις ολοκληρώνεται το πρόγραμμα της αγωνιστικής.

Στην «OPAP Arena» διεξάγεται το ντέρμπι «Δικεφάλων», ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον ΠΑΟΚ. Οι δύο ομάδες ισοβαθμούν στην τρίτη θέση κι αμφότερες θέλουν το «τρίποντο», για να παραμείνουν σε κοντινή απόσταση από την κορυφή.

Στο τελευταίο χρονικό ματς της 9ης αγωνιστικής, ο Ολυμπιακός, λίγες ημέρες μετά την τιμωρία του, δοκιμάζεται στην έδρα του ΟΦΗ, ο οποίος έχει κερδίσει φέτος Άρη, ΠΑΟΚ και ΑΕΚ.

Δείτε LIVE την εξέλιξη των ΑΕΚ – ΠΑΟΚ και ΟΦΗ – Ολυμπιακός, για την 9η αγωνιστική της Super League.

23:31
Γιώργος Κυριακόπουλος

Ο Ολυμπιακός πήρε το διπλό στο "Γεντί Κουλέ"

Δύο τέρματα του Ντάνιελ Ποντένσε, ένα σε κάθε ημίχρονο, έκριναν την αναμέτρηση στο Ηράκλειο. ΟΦΗ - Ολυμπιακός 0-2

23:30

Τέλος στο Ηράκλειο

23:19

Το δεύτερο γκολ του Ολυμπιακού και του Ποντένσε

23:13

ΟΦΗ - Ολυμπιακός 0-2

76' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μασούρας έδωσε τη θέση του στον Αλεξανδρόπουλο

23:10

73' Κίτρινη κάρτα - Ρέτσος (Ολυμπιακός)

23:08

72' Ωραία ενέργεια του Τοράλ, έφτασε έξω από την περιοχή του Πασχαλάκη, έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

23:06

69' Κίτρινη κάρτα - Πόροζο (Ολυμπιακός)

23:04

67' Αλλαγές για τον ΟΦΗ. Ο Ριέρα αντί του Ντίκο και ο Τοράλ αντί του Γκαγέγος

23:02

65' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Οι Σολμπάκεν και Γιόβετιτς δίνουν τις θέσεις τους στους Μπιέλ και Ελ Κααμπί, αντίστοιχα.

23:00

64' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Γιόβετιτς εκτέλεσε απ' ευθείας το φάουλ, αλλά ο Μπάουμαν έπεσε σωστά στην αριστερή του γωνία και έδιωξε σε κόρνερ.

23:00

62' Κίτρινη κάρτα - Γκλάζερ (ΟΦΗ)

22:57

60' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Γιόβετιτς έκανε τη βαθιά μπαλιά στον Ποντένσε, αυτός "επέστρεψε" τη μπάλα στον Μαυροβούνιο, που βρήκε τον Μασούρα, αλλά το σουτ του τελευταίου πέρασε άουτ.

22:55

58' Ο Μασούρας σκόραρε για τον Ολυμπιακό, αλλά το τέρμα του ακυρώθηκε σωστά ως οφσάιντ

22:52

ΟΦΗ-Ολυμπιακός 0-2

56' Κίτρινη κάρτα - Μαντί Καμαρά (Ολυμπιακός)

22:50

ΓΚΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό!

54' Τραγικό λάθος στην άμυνα του ΟΦΗ, ο Γιόβετιτς "τσίμπησε" προ του Πασαλίδη και σε κενή εστία, ο Ποντένσε "έγραψε" το 2-0 για τους "ερυθρόλευκους".

22:45

ΟΦΗ - Ολυμπιακός 0-1

48' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μασούρας έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα χτύπησε στον Πασαλίδη και κατέληξε κόρνερ.

22:42

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο στο "Γεντί Κουλέ"

22:41

ΟΦΗ - Ολυμπιακός 0-1 (δεύτερο ημίχρονο)

46' Ο Αμπάντα μπαίνει στη θέση του Καρώ για τον ΟΦΗ

22:16

41' ΟΦΗ - Ολυμπιακός 0-1 (10' Ποντένσε)

Ο Ολυμπιακός είναι εκείνος που κυκλοφορεί την μπάλα τα τελευταία λεπτά και ψάχνει κενά στην αντίπαλη άμυνα