Super League LIVE: Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ και Ατρόμητος - Παναθηναϊκός σε άδειες εξέδρες

Super League: Παρακολουθήστε LIVE τις σημαντικές αναμετρήσεις Αστέρας Τρίπολης - ΠΑΟΚ και Ατρόμητος - Παναθηναϊκός για τη 14η αγωνιστική.

Η αυλαία της δεύτερης ημέρας της 14ης αγωνιστικής άνοιξε στο «Κλ. Βικελίδης», με τον Άρη να επικρατεί με 1-0 του ΟΦΗ.

Λίγες ώρες αργότερα ο ΠΑΟΚ πέρασε θριαμβευτικά με 4-1 από την Τρίπολη, ενώ το πρόγραμμα της ημέρας ολοκληρώνεται στο Περιστέρι.

Συγκεκριμένα, στις 20:30 ο Ατρόμητος υποδέχεται τον Παναθηναϊκό, στο ματς που συγκεντρώνει το μεγαλύτερο ενδιαφέρον.

Οι «πράσινοι» προέρχονται από τον σοκαριστικό αποκλεισμό από την Ευρώπη και θέλουν να δείξουν αντίδραση στη Super League, ούτως ώστε να παραμείνουν στην κορυφή. Από την άλλη, οι γηπεδούχοι μετρούν πέντε ματς αήττητοι, από την στιγμή που ο Σάσα Ίλιτς ανέλαβε την ομάδα και θέλουν να συνεχίσουν το σερί τους.

22:21

90' Τεράστια διπλή ευκαιρία με Ιωαννίδη και Πέρεθ

22:20

Τραυματίστηκε στο γόνατο ο Χουάνκαρ και αποχώρησε δείχνοντας να πονάει πολύ

22:19

Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό στο 89 με τον Μαντσίνι

22:07

76' Ο Ντε Μποκ κάνει ξεκάθαρο πέναλτι στον Βαγιαννίδη, αλλά διαιτητής και VAR λένε να συνεχιστεί το παιχνίδι!

21:54

ΓΚΟΛ ΣΤΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ

Ατρόμητος - Παναθηναϊκός 3-1 στο 64'

Τραγική αντιμετώπιση από την άμυνα του Παναθηναϊκού, ο Ρομπάιγ έφυγε από τα δεξιά και με τρομερό πλασέ πέρασε την μπάλα πάνω από τον Μπρινιόλι που βγήκε χωρίς λόγο και αιτία από την εστία του

21:47

56' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό

Ο Μαντσίνι έφυγε στην πλάτη της άμυνας από μπαλιά του Πέρεθ, έκανε το γύρισμα, αλλά ο Παλάσιος με κεφαλιά σε σχεδόν κενή εστία έστειλε την μπάλα άουτ

21:40

Ο Βέργος στο 49' σκοράρει με κεφαλιά σε φάση διαρκείας, νικώντας στον αέρα τον Γεντβάι

21:18

Τραγικό λάθος του Μπρινιόλι και ο Γκονζάλες ισοφαρίζει σε 1-1 στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου.

Σε φάουλ του Κούντε από αριστερά, η άμυνα του Παναθηναϊκού κόλλησε, ο Μπρινιόλι κινήθηκε πλάγια εκτός εστίας, μην περιμένοντας ο Γκονζάλες να προλάβει την μπάλα, αλλά ο παίκτης του Ατρομήτου, με χαρακτηριστική άνεση την έστειλε στη κενή εστία.

Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό στο 37'!

Ο Παλάσιος θα ανατραπεί από τον Κεσχρίντα, ο οποίος θα δει και την κίτρινη κάρτα

21:07

Μετά από 5 λεπτά εξέταση του VAR στη Λαμία, το γκολ του Καρλίτος θα μετρήσει κανονικά

Λαμία - Βόλος 1-1

21:06

34' Διπλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό!

Ο Τσιντώτας θα σώσει το τετ α τετ με τον Παλάσιος, ενώ στη συνέχεια ο Κούντε θα αποκρούσει πάνω στη γραμμή το σουτ του Βιλένα

21:02

31' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο!

Πάνω που είπαμε πως δεν έχει φάσεις το παιχνίδι...

Ο Βαλέντσια θα πιάσει καρφωτή κεφαλιά από τη μικρή περιοχή, αλλά ο Μπρινιόλι σωτήρια θα αποκρούσει σε κόρνερ