Κύπελλο Ελλάδας: LIVE ο «τελικός» Ατρόμητος – Παναθηναϊκός και το ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός

Κύπελλο Ελλάδας: Δείτε LIVE τον «τελικό» πρόκρισης, Ατρόμητος – Παναθηναϊκός και το ΠΑΟΚ – Πανσερραϊκός, για τη φάση των «8» της διοργάνωσης.

Η «μάχη» του Ατρόμητου με τον Παναθηναϊκό που είναι… τελικός ξεχωρίζει από το πρόγραμμα των ρεβάνς στα προημιτελικά.

Το παιχνίδι έχει οριστεί να αρχίσει στις 19:00 στο Δημοτικό Στάδιο των δυτικών προαστίων και η ομάδα του Σάσα Ίλιτς έχει το προβάδισμα, μετά τη νίκη της 2-1 στον πρώτο αγώνα, στο «Απ. Νικολαΐδης» της Λεωφόρου Αλεξάνδρας. Σε περίπτωση που οι «πράσινοι» επικρατήσουν μ’ ένα τέρμα διαφορά, τότε το ματς θα πάει στην παράταση, αφού δεν μετρούν τα εκτός έδρας γκολ. Το «τριφύλλι» χρειάζεται νίκη με διαφορά δύο τερμάτων και πάνω για να προκριθεί, ενώ σε διαφορετικό αποτέλεσμα, νίκη Ατρόμητου ή ισοπαλία, θα αποκλειστεί από τη συνέχεια.

Στις 21:00 θα διεξαχθεί το παιχνίδι του ΠΑΟΚ με τον Πανσερραϊκό που ουσιαστικά αποτελεί τυπική διαδικασία. Ο «Δικέφαλος του Βορρά» είχε πάρει τη νίκη 4-0 στον πρώτο αγώνα στις Σέρρες και όλα δείχνουν πως είναι… ήδη στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

Παρακολουθήστε LIVE την εξέλιξη των αναμετρήσεων:

22:48
Γιώργος Κυριακόπουλος

Τέλος στην Τούμπα!

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε 5-0 του Πανσερραϊκού και "σφράγισε" την πρόκρισή του στα ημιτελικά, όπου θα αντιμετωπίσει τον Παναθηναϊκό.

22:47

ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

91' Ο Κωνσταντέλιας έκανε τρομερό κοντρόλ στην περιοχή και με πλασέ διαμόρφωσε το 5-0.

22:41

86' Διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του ΠΑΟΚ, με τον Τόμας να σκοράρει με δυνατό σουτ.

22:41

ΓΚΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

82' Ο Ρικάρντο πέτυχε το πρώτο του τέρμα με τον ΠΑΟΚ, αφού πήρε τη μπάλα μέσα στην περιοχή, κοντρόλαρε και με δυνατό σουτ έκανε το 3-0.

22:18

Το δεύτερο γκολ του ΠΑΟΚ με τον Αντρίγια Ζίβκοβιτς

22:05

Ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό

48' Ο Άλεξιτς πήρε την κεφαλιά, ο Ζίβκοβιτς απέκρουσε με τα πόδια και στην συνέχεια το σουτ του Μασκανάκη πέρασε άουτ.

Δεύτερο γκολ για τον ΠΑΟΚ!

26' Ο Μιχαηλίδης έδωσε στον Ζίβκοβιτς, αυτός έκανε την κούρσα προς την αντίπαλη περιοχή και με όμορφο πλασέ διαμόρφωσε το 2-0.

21:22

ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ

20' Ο Κωνσταντέλιας έβγαλε στα άκρα στον Ζίβκοβιτς, αυτός "είδε" τον Σάστρε, έκανε το γύρισμα στην περιοχή και ο Τζίμας με πλασέ έγραψε το 1-0.

21:01

Σέντρα στην Τούμπα

21:00

Το γκολ του Γερεμέγεφ που ακυρώθηκε για οφσάιντ

20:56

Τέλος στο Περιστέρι!

Ο Παναθηναϊκός πήρε την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας μετά τη νίκη του 2-0 επί του Ατρόμητου, χάρις στα τέρματα του Πέρεθ (35') και Μλαντένοβιτς (95').

20:52

ΓΚΟΟΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

94' Ο Μλαντένοβιτς λυτρώνει τον Παναθηναϊκό, καθώς με μία τρομερή κεφαλιά νίκησε τον Τσιντώτα και έγραψε το 2-0.

Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό

76' Ο Μπερνάρ εκτέλεσε φάουλ από καλή θέση πλασαριστά, αλλά το σουτ του Μπακασέτα έφυγε άουτ.

20:19

Ακυρώθηκε γκολ για τον Παναθηναϊκό!

63' Ο Γερεμέγεφ σκόρερ για τους "πράσινους", αλλά έπειτα από εξέταση της φάσης από το VAR, ακυρώθηκε για οφσάιντ.

20:19

62' Ο Παλάσιος βρέθηκε στην περιοχή, έκανε το σουτ υπό πίεση ο Τσιντώτας μπλόκαρε.

20:18

Νέα ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό

60' Ο Γερεμέγεφ βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Τσιντώτα, έκανε το σουτ, αλλά ο πορτιέρο του Ατρόμητου απέκρουσε.

20:16

Η ευκαιρία του Μπακασέτα στο πρώτο ημίχρονο

20:15

57' Ο Μλαντένοβιτς έκανε το γύρισμα στην καρδιά της άμυνας του Ατρόμητου, αλλά το σουτ του Μπακασέτα έφυγε άουτ, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Τσιντώτα.