Super League LIVE: Ισόπαλο το ντέρμπι ΠΑΟΚ - ΑΕΚ στην Τούμπα - Κερδισμένος ο Παναθηναϊκός

Super League: Δείτε LIVE την εξέλιξη του ντέρμπι «Δικεφάλων», ΠΑΟΚ – ΑΕΚ για την 22η αγωνιστική.

ΠΑΟΚ και ΑΕΚ «μάχονται» απόψε (20:00) για το ποιος θα βρίσκεται στην πρώτη θέση. Μια «μάχη» «Δικεφάλων» με έπαθλο την κορυφή της βαθμολογίας!

«Ασπρόμαυροι» και «κιτρινόμαυροι» είναι σε πολύ καλή κατάσταση τον τελευταίο καιρό και πάνε στο μεγάλο ματς με αποφασιστικότητα. Στην τελευταία αγωνιστική υποχρέωση με άδειες εξέδρες καθώς σε δύο μέρες παύει να ισχύει η απαγόρευση παρουσίας φιλάθλων.

Ο Ράζβαν Λουτσέσκου έχει να αντιμετωπίσει τις απουσίες των Μιχαηλίδη και Βιεϊρίνια, ενώ κανονικά στην αποστολή βρίσκεται ο Γιόνι Ότο. Από την άλλη, ο Ματίας Αλμέιδα δεν έχει στη Θεσσαλονίκη τους Άμραμπατ και Σιμάνσκι, με τον Αργεντινό να δηλώνει πως δεν έχει αποφασίσει αν θα χρησιμοποιήσει Λιβάι Γκαρσία ή Πόνσε. Δύο παίκτες που είναι σε εξαιρετική κατάσταση.

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!

Ο Τάισον θα εκτελέσει το φάουλ που κέρδισε ο ΠΑΟΚ και ο Κεντζιόρα με κεφαλιά θα ισοφαρίσει σε 1-1 στο 89'

21:46

Ένταση στην Τούμπα

Διαμαρτυρίες του ΠΑΟΚ για κόκκινη σε μαρκάρισμα του Κάλενς, κίτρινη θα δείξει ο διαιτητής

21:39

81' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ!

Τεράστια ευκαιρία με τον Ντεσπόντοφ να κατεβάζει υπέροχα στο ύψος της περιοχής, να σουτάρει με τον Στάνκοβιτς να κοιτάζει την πορεία της μπάλας, αλλά αυτή σταματά στο δοκάρι

21:38

80' Ευκαιρία με τον Κωνσταντέλια για τον ΠΑΟΚ

Ο πιτσιρικάς έκλεψε την μπάλα, έκανε υπέροχη ντρίμπλα στον Γιόνσον μπαίνοντας προς την περιοχή από τα αριστερά, αλλά το σουτ του ήταν άστοχο

21:38

80' Δυνατό σουτ του Γιόνσον έξω από την περιοχή, θα μπλοκάρει ο Κοτάρσκι

21:27

68' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

Ο Ντεσπόντοφ θα μπει από αριστέρα στην περιοχή, θα σουτάρει με δύναμη, αλλά ο Στάνκοβιτς αποκρούει σε κόρνερ

21:24

65' Ο ΠΑΟΚ πιέζει για να φτάσει στην ισοφάριση, αλλά η ΑΕΚ βρίσκει πιο εύκολα χώρους στην κόντρα

21:14

56' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

Μετά από εκτέλεση φάουλ από δεξιά, η μπάλα φτάνει στον Σαμάτα σε εξαιρετική θέση μέσα στην περιοχή, αλλά ο επιθετικός του ΠΑΟΚ θα σημαδέψει πάνω από την εστία του Στάνκοβιτς

21:05

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ!

Στο 47' ο Λιβάι Γκαρσία φεύγει στην κόντρα από αριστερά, θα γυρίσει στο ύψος του πέναλτι και ο Ελίασον από κοντά με πλασέ θα κάνει το ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 0-1

21:03

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

20:47

Τέλος ημιχρόνου στην Τούμπα

ΠΑΟΚ - ΑΕΚ 0-0

Πολύ σκληρό παιχνίδι στο πρώτο μέρος, με μοναδική καλή ευκαιρία αυτή του Μεϊτέ στις καθυστερήσεις.

20:46

45+1' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ

Ο Μεϊτέ θα βρεθεί σε θέση τετ α τετ, αλλά από δύσκολη γωνία, πλάγια δεξιά, με τον Στάνκοβιτς να σταματά το πλασέ του

20:46

45' Επικίνδυνη αντεπίθεση του ΠΑΟΚ στο κόρνερ της ΑΕΚ

Ο Πινέδα θα προλάβει προ του Ζίβκοβιτς στη σέντρα του Μουργκ

20:44

44' Κόρνερ για την ΑΕΚ

20:41

41' Απαντά ο ΠΑΟΚ με ανάλογο τρόπο

Ο Οζντόεφ με χώρο έξω από την περιοχή θα σουτάρει, αλλά ο Στάνκοβιτς θα πέσει και θα μπλοκάρει

20:40

40' Υποψία ευκαιρία για την ΑΕΚ

Ο Γκατσίνοβιτς μπήκε από αριστερά στην περιοχή, αλλά το πλασέ του με το δεξί στην απέναντι γωνία ήταν αρκετά άστοχο

20:39

Πολύ σκληρό το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο...

Ήδη έχει δώσει 3 κίτρινες ο Αγκάγιεφ και έχει "χαρίσει" 2-3 ακόμα.

Χωρίς ευκαιρία ακόμα στο ΠΑΟΚ - ΑΕΚ, παραμένει το 0-0

20:35

35' Κίτρινη κάρτα στον Βίντα - Για μαρκάρισμα στον Μπάμπα

20:34

33' Κίτρινη κάρτα στον Σαμάτα - Για μαρκάρισμα στον Βίντα