Super League LIVE: Πήρε ισοπαλία (2-2) η Λαμία στη Λεωφόρο!

Super League: Δείτε LIVE την εξέλιξη και τα γκολ λίγο μετά την επίτευξη τους από τον αγώνα Παναθηναϊκός – Λαμία, για την 23η αγωνιστική.
Intime News

Ο Παναθηναϊκός θέλει το «τρίποντο» κόντρα στη Λαμία, για να βρεθεί στην κορυφή, πριν από το κυριακάτικο ντέρμπι, ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός.

Το «τριφύλλι» στο πρώτο εντός έδρας παιχνίδι του μετά την επιστροφή του κόσμου στα γήπεδα θα επιδιώξει να επιστρέψει έστω και για κάποιες ώρες στην πρώτη θέση.

Ο Παναθηναϊκός θα προσπαθήσει να εκμεταλλευτεί την ψυχολογική ώθηση που του έδωσε το «διπλό» επί του ΠΑΟΚ στο Κύπελλο Ελλάδας και να πάρει τη νίκη, η οποία θα του επιτρέψει να δει από την κορυφή το τι θα κάνει ο «Δικέφαλος του Βορρά» στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό, την Κυριακή (18/2).

Ο Φατίχ Τερίμ δεν θα έχει στη διάθεσή του τον τιμωρημένο Τάσο Μπακασέτα, αλλά και τον Φώτη Ιωαννίδη που συνεχίζει να είναι εκτός. Να θυμίσουμε ότι οι «πράσινοι» την ερχόμενη εβδομάδα έχουν και τον αγώνα ρεβάνς με τον ΠΑΟΚ για τα ημιτελικά του Κυπέλλου.

Από την πλευρά της η Λαμία είναι εξαιρετική φέτος και το φαβορί για να πάρει την έκτη θέση που οδηγεί στα playoffs. Μάλιστα, θα πάει στη Λεωφόρο, μετρώντας τέσσερις σερί νίκες.

Μεγάλη αποτυχία για τους "πράσινους"

Αφήνουν στην έδρα τους δύο υπερπολύτιμους βαθμούς, κόντρα στη Λαμία που έπαιζε με παίκτη λιγότερο για όλο το δεύτερο ημίχρονο. Κατάφεραν οι γηπεδούχοι να ανατρέψουν το σκορ, αλλά ισοφαρίστηκαν παίζοντας με αφέλεια και έτσι έχουν ένα αποτέλεσμα που σίγουρα θα βρουν μπροστά τους στη μάχη του πρωταθλήματος.

22:32

Τέλος αγώνα!

Παναθηναϊκός-Λαμία 2-2

22:31

90+5' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό!

Το σουτ του Κώτσιρα στο δοκάρι της Λαμίας τεράστια ευκαιρία!

22:30

90+4' Παναθηναϊκός-Λαμία 2-2

Μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό, έδιωξαν οι φιλοξενούμενοι πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή!

22:27

Το γκολ ισοφάρισης της Λαμίας:

22:26

5 λεπτά ο έξτρα χρόνος

22:26

Συμπληρώθηκαν 90 λεπτά στη Λεωφόρο

Παναθηναϊκός-Λαμία 2-2 παίζονται καθυστερήσεις.

22:25

88' Παναθηναϊκός-Λαμία 2-2

Ζήτησε πέναλτι το "τριφύλλι" σε μαρκάρισμα του Αϊτόρ. Συνεχίστηκε το ματς.

22:21

85' Παναθηναϊκός-Λαμία 2-2

Δεν κάνει την κεφαλιά όπως θέλει ο Γερεμέγεφ και χάνει την ευκαιρία.

22:18

93' Παναθηναϊκός-Λαμία 2-2

Αλλαγές για τη Λαμία, βγαίνουν Σλίβκα-Τσιλούλης μπαίνουν Μάλτσι-Στάνκο

22:17

82' Παναθηναϊκός-Λαμία 2-2

Τελική ευθεία στο "θρίλερ" της Λεωφόρου. Ο Παναθηναϊκός πιέζει, η Λαμία αμύνεται.

22:15

79' Παναθηναϊκός-Λαμία 2-2

Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία, ο Τσιλούλης έφυγε στην πλάτη της άμυνας του Παναθηναϊκού αλλά αστόχησε!

22:14

78' Παναθηναϊκός-Λαμία 2-2

Αλλαγές για τους "πράσινους" με τους Κώτσιρα και Λημνιό αντί των Βαγιαννίδη και Μαντσίνι. Αλλάζει και η δεξιά πλευρά.

22:10

Δείτε το γκολ του Γερεμέγεφ:

22:09

73' Παναθηναϊκός-Λαμία 2-2

Ο Μπερνάρ δεν μπόρεσε να νικήσει τον Κοσέλεφ που έδιωξε σε κόρνερ.

22:07

Η αλλαγή του Καρλίτος:

22:06

68' Παναθηναϊκός-Λαμία 2-2

Ισοφαρίζουν οι φιλοξενούμενοι με τον Τόσιτς να κάνει τη σέντρα και τον Τσιλούλη με κεφαλιά να κάνει το 2-2!

22:04

ΓΚΟΛ η Λαμία ισοφαρίζει!

Στο 68' και την πρώτη της ευκαιρία στο δεύτερο μέρος κάνει το 2-2!

22:01

65' Παναθηναϊκός-Λαμία 2-1

Νέα ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, άουτ το σουτ του Μαντσίνι. Συνεχίζουν να πιέζουν οι γηπεδούχοι.

21:58

62΄Παναθηναϊκός-Λαμία 2-1

Καλό σουτ του Μλαντένοβιτς, λίγο άουτ η μπάλα.

21:56

59' Παναθηναϊκός-Λαμία 2-1

Ο Βαγιαννίδης έκανε την ασίστ και ο Γερεμέγεφ με πλασέ μέσα απ' την περιοχή δίνει προβάδισμα στους "πράσινους". Εντυπωσιακός ο Σουηδός με τη συχνότητα που σκοράρει.

21:55

ΓΚΟΛ ο Παναθιναϊκός παίρνει προβάδισμα!

Στο 59' το 2-1 για το "τριφύλλι"

21:54

57' Παναθηναϊκός-Λαμία 1-1

Έγινε αλλαγή ο Καρλίτος και χειροκροτήθηκε θερμά απ' το γήπεδο παρότι πέτυχε το γκολ της ομάδας του. Ο Καρνέζος στη θέση του.