Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Τελικό στο «Βίλα Παρκ»

Άστον Βίλα - Ολυμπιακός: Παρακολουθήστε Live την εξέλιξη του ιστορική ημιτελικού των «ερυθρόλευκων» στο Europa Conference League.

Για πρώτη φορά στην ιστορία του, ο Ολυμπιακός θα παίξει σ’ έναν ευρωπαϊκό ημιτελικό.

Αντίπαλός του είναι οι «χωριάτες» της Αγγλίας, οι μοναδικοί εκπρόσωποι της Premier League στα ευρωπαϊκά Κύπελλα σ’ αυτήν την φάση.

Στόχος των Πειραιωτών είναι ένα θετικό αποτέλεσμα, το οποίο θα του δώσει ελπίδες για τη ρεβάνς στο «Γ. Καραϊσκάκης» και κατ’ επέκταση τον τελικό της «OPAP Arena».

Οι «ερυθρόλευκοι» του Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ γνωρίζουν πως έχουν μπροστά τους μια τεράστια πρόκληση.

Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό

93' Ο Φορτούνης έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ.

23:55

Πέντε είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων στον αγώνα

23:52

Ευκαιρία για την Άστον Βίλα

87' Ο ΜακΓκίν έκανε το σουτ από το ύψος της περιοχής, αλλά ο Τζολάκης μπλόκαρε.

23:50

Το τέταρτο γκολ του Ολυμπιακού με τον Έσε

23:50

Αλλαγές για την Άστον Βίλα

84' Οι Μπέιλι και Ντιαμπί έδωσαν τις θέσεις τους στους Ζανιόλο και Ιροεγκμπουναμ, αντίστοιχα.

23:48

Το έχασε ο Λουίζ

84' Ο Βραζιλιάνος έστειλε τη μπάλα στο αριστερό δοκάρι του Τζολάκη και άουτ.

23:46

Πέναλτι για την Άστον Βίλα

82' Φάση διαρκείας στα καρέ του Ολυμπιακού, ο Κάρμο ανέτρεψε τον Ουότκινς και ο Γκουίντα υπέδειξε το πέναλτι.

23:43

Το πέναλτι του Ελ Κααμπί που έδωσε και πάλι προβάδισμα στον Ολυμπιακό

23:39

Αλλαγή για την Άστον Βίλα

74' Ο Ντουράν στην θέση του Ρότζερς

23:36

72' Ο Ουότκινς βρέθηκε στην περιοχή του Ολυμπιακού, έκανε το σουτ υπό πίεση του Ροντινέι, αλλά ο Τζολάκης μπλόκαρε.

23:35

Αλλαγή για τον Ολυμπιακό

69' Ο Όρτα πήρε τη θέση του Ποντένσε.

23:31

ΓΚΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό!

67' Σημαντικό προβάδισμα νίκης έχουν πάρει οι "ερυθρόλευκοι", όταν ο Έσε έκανε το δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα βρήκε στην πλάτη του Κονσά, άλλαξε ελάχιστα πορεία και κατέληξε στην εστία του Όλσεν. Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4

23:29

64' Ο Ρότζερς βρέθηκε μέσα στην περιοχή, έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

23:26

61' Ο Ουότκινς έφυγε στην κόντρα, ο Τζολάκης έπεσε στα πόδια του, η μπάλα βρήκε στον φορ των Άγγλων και έφυγε άουτ.

23:23

Μεγάλη ευκαιρία για την Άστον Βίλα

58' Ο Ουότινς έκανε το γύρισμα, ο Ρίτσαρντς έδιωξε την τελευταία στιγμή σε κόρνερ.

23:20

56' Ο Ελ Κααμπί σημάδεψε σωστά στην δεξιά γωνία του Όλσεν, ο οποίος διάλεξε λάθος και έδωσε και πάλι προβάδισμα στους "ερυθρόλευκους". Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-3

23:19

Πέναλτι για τον Ολυμπιακό!

55' Ο Φορτούνης εκτέλεσε το κόρνερ από τα δεξιά, ο Ρέτσος πήρε την κεφαλιά, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Λουίζ και ο Γκουίντα υπέδειξε το πέναλτι και την κίτρινη κάρτα στον άσο της Άστον Βίλα.

23:16

ΓΚΟΟΟΛ για την Άστον Βίλα!

52' Ο Μπέιλι έκανε την μπαλιά στον Ντιαμπί, ο οποίος μπήκε στην περιοχή του Ολυμπιακού, έκανε το σουτ από πλάγια θέση, νίκησε τον Τζολάκη και ισοφάρισε. Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-2