ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Η βαθμολογία και όλα τα γκολ της Super League (videos+photos)

ΑΕΚΠαναθηναϊκός: Το «τριφύλλι» πήρε μεγάλη νίκη στο αθηναϊκό ντέρμπι, κάτι που αποτυπώνεται και στη βαθμολογία της Super League.

1'

Οι «πράσινοι» έκαναν ένα τρομερό πρώτο ημίχρονο και για 75 λεπτά είχαν τον πλήρη έλεγχο του αγώνα. Στο τέλος κινδύνευσαν αλλά κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 2-1 και να πάρουν ένα πολύτιμο «τρίποντο», με το οποίο ανεβαίνουν βαθμολογικά αλλά και ψυχολογικά.

Από την άλλη πλευρά, η ΑΕΚ «έπεσε» στην τέταρτη θέση και βρίσκεται πλέον στο -6 από τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό και στο -5 από τον δεύτερο ΠΑΟΚ (έχει ένα ματς περισσότερο). Είναι χαρακτηριστικό ότι ο Παναθηναϊκός την πλησίασε στους 4 βαθμούς.

Μετά από την τραγική εικόνα που έδειξε το βράδυ της Κυριακής, ο Μάσιμο Καρέρα βρίσκεται σε εξαιρετικά δύσκολη θέση. Ο Δημήτρης Μελισσανίδης αναμένεται να πάρει τις οριστικές αποφάσεις του όσον αφορά στο μέλλον του Ιταλού προπονητή μέχρι το μεσημέρι της Δευτέρας (7/12).