Λέστερ – ΑΕΚ: Μια από τα ίδια! - Δείτε τα γκολ (videos)

Europa League: Όπως και κόντρα στην Μπράγκα, η ΑΕΚ δέχθηκε στο ξεκίνημα δύο γκολ κι από νωρίς βρίσκεται να χάνει με 2-0 από τη Λέστερ.

Οι «κιτρινόμαυροι» στο τελευταίο τους φετινό παιχνίδι στην Ευρώπη είναι και στο... ίδιο έργο θεατές, καθώς μέσα σε δύο λεπτά δέχθηκε ισάριθμα γκολ, πληρώνοντας τα λάθη της στην άμυνα.

Στο 12ο λεπτό, ο Σβάρνας δεν μπόρεσε να απομακρύνει σωστά μετά την μπαλιά του Τίλεμανς κι ο Ουντέρ σκόραρε με ωραίο σουτ, αφού η μπάλα στρώθηκε μπροστά του.

Πριν καλά καλά προλάβει η «Ένωση» να συνέλθει ήρθε και το 2-0 για τις «Αλεπούδες». Δύο λεπτά αργότερα, ο Μπαρνς πέρασε τον Βασιλαντωνόπουλο μέσα στην περιοχή, σούταρε κι αφού η μπάλα βρήκε στον Νεντελτσιάρου κατέληξε στα δίχτυα.