Άλκης Καμπανός: Αποθεώθηκε ο Σέρχιο Αραούχο στο Άρης – ΑΕΚ – «Αν σκοράρω, δεν θα πανηγυρίσω»
Super League: Ο Σέρχιο Αραχούχο παρέλαβε τιμητική πλακέτα από τη Δομή «Εις το Όνομα του Άλκη» στο Άρης - ΑΕΚ, για τη γενικότερη αντίδραση του στο θέμα του Άλκη Καμπανού.
![Super League](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2022/05/14/araujo-1.jpg?t=AhucRYF-j2V35on1O51Xkw)
Ο Αργεντινός επιθετικός της ΑΕΚ γνώρισε την αποθέωση στο «Κλ. Βικελίδης».
Να θυμίσουμε ότι το πρωί του Σαββάτου (14/5) επισκέφθηκε το μνημείο του νεαρού οπαδού που δολοφονήθηκε κι άφησε τη φανέλα του.
Το βραβείο που παρέλαβε ο Αραούχο αναγράφει στη βάση του και ένα συγκινητικό μήνυμα, που αναφέρει: «Σέρχιο, κατά τη διάρκεια ενός παθιασμένου αγώνα μέσα σε μόνο ένα δευτερόλεπτο η προσωπικότητα, ο χαρακτήρας και η στάση σου έλαμψαν. Έχεις την ειλικρινή μας εκτίμηση, είσαι ένα παράδειγμα απ’ αυτά που θέλουμε να βλέπουμε στο ποδόσφαιρο και στη ζωή».
Ο παίκτης της ΑΕΚ κατά την απονομή, δήλωσε: «Θέλω να σας ευχαριστήσω πάρα πολύ. Θέλω να επαναλάβω ότι η αντιπαλότητα πρέπει να είναι μόνο μέσα στους αγωνιστικούς χώρους. Πάνω απ' όλα να είμαστε άνθρωποι. Στο σημερινό παιχνίδι, η εξέδρα είναι πάρα πολύ σημαντική για τις δύο ομάδες. Ελπίζω να κερδίσει ο καλύτερος. Αν σκοράρω σε αυτό το γήπεδο, δεν θα πανηγυρίσω από σεβασμό».
![Super League](https://img.bbmd.gr/img/900/max/82/2022/05/14/araujo-2.jpg?t=P6eYqnntAUgP_b88coYvKw)
Διαβάστε επίσης:
Live Blog, Super League: Ο «τελικός» Ευρώπης Άρης – ΑΕΚ και τα Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ, Παναθηναϊκός – ΠΑΣ
Trending
![Καύσωνας: Αυτό είναι το κόλπο για να μετατρέψεις τον ανεμιστήρα σε κλιματιστικό με ένα μπουκάλι](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/anemistiras.jpg?t=yNuw7z0Tebje-ToscbPzXQ)