Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός: Ημίχρονο με 2-0 των «πράσινων»

Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός: Ο Σπόραρ στο 28’ άνοιξε το σκορ, αυτογκόλ του Ελ Αραμπί επτά λεπτά μετά για το 2-0 του «τριφυλλιού» - Δείτε τα γκολ.
1'

Με τον καλύτερο τρόπο εξελίχθηκε το πρώτο ημίχρονο στο ντέρμπι της Λεωφόρου για τον Παναθηναϊκό. Οι «πράσινοι» έχουν κατορθώσει να πάρουν προβάδισμα δύο τερμάτων απ’ τον Ολυμπιακό, με ισάριθμα γκολ «δώρο» απ’ τους αντιπάλους τους.

Στο 28’ ο Παπασταθόπουλος έδειξε να ελέγχει την φάση ενώ τον πίεζε ο Σπόραρ, αλλά έκανε λάθος γύρισμα στον Πασχαλάκη με αποτέλεσμα ο Σλοβένος άνετα να γίνει κάτοχος και να πλασάρει τον αντίπαλο τερματοφύλακα για το 1-0.

Στο 35’ ο Παναθηναϊκός είχε κερδίσει κόρνερ. Ο Μπερνάρ το εκτέλεσε, ο Ελ Αραμπί ανάμεσα σε πολλά κορμιά προσπάθησε να βγάλει απ’ την πορεία του τον Κουρμπέλη, αλλά δεν πρόσεξε πως η μπάλα πήγε στο κεφάλι του και κατά λάθος την έστειλε στα δίχτυα της ομάδας του.