Πανό συμπαράστασης στον Βινίσιους: «Φτάνει πια»!
Στο περιθώριο του αγώνα Ρεάλ Μαδρίτης-Ράγιο Βαγιεκάνο, οι φίλαθλοι παίρνουν θέση υπέρ του Βινίσιους και κατά των φαινομένων ρατσισμού.
![Πανό συμπαράστασης στον Βινίσιους: «Φτάνει πια»!](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2023/05/24/Fw6RKBfWAAs4J_J.jpg?t=SaNCOEsbiZtunIF5PeUEHg)
Το θέμα της ρατσιστικής επίθεσης κατά του Βινίσιους στο «Μεστάγια» στον αγώνα Βαλένθια-Ρεάλ Μαδρίτης, είναι στο επίκεντρο του ενδιαφέροντος του παγκόσμιου ποδοσφαίρου. Οι πάντες πήραν θέση για το ζήτημα και τάχθηκαν στο πλευρό του Βραζιλιάνου άσου. Ο οποίος ευθέως μίλησε για ανεξέλεγκτο φαινόμενο ρατσισμού στα Ισπανικά γήπεδα.
Η αναμέτρηση της Ρεάλ Μαδρίτης με τη Ράγιο Βαγιεκάνο, ήταν η πρώτη ευκαιρία των φιλάθλων της «βασίλισσας» και όχι μόνο, για να αντιδράσουν στο ρατσισμό που βίωσε ο Βινίσιους. Το έκαναν μέσω ενός τεράστιου πανό που σηκώθηκε και είχε το εξής μήνυμα:
«Είμαστε όλοι Βινίσιους. Φτάνει πια»!
Trending
![Αμαζόνιος: Φυλή που δεν είχε έρθει ποτέ σε επαφή με τον πολιτισμό, βγαίνει από την περιοχή της](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/bb609bdb-Mashco-Piro.jpg?t=MMvA-DUjB7KrHc6Yxr_RVQ)