Euro U19: Συντριβή για την Ελλάδα με 5-0 από την Ισπανία

Η Εθνική νέων γνώρισε βαριά ήττα με 5-0 από την Ισπανία για τη δεύτερη αγωνιστική του Euro U19 και βρίσκεται αντιμέτωπη με τον αποκλεισμό.
1'

Κακή εμφάνιση σε ένα ακόμα παιχνίδι για την Εθνική Ελλάδας στο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα U19. Μετά την ήττα με 5-4 από τη Νορβηγία (5-0 στο ημίχρονο), οι Νέοι δεν τα κατάφεραν ούτε απέναντι στην ισχυρή Ισπανία και ουσιαστικά αποκλείστηκαν από τη συνέχεια της διοργάνωσης.

Οι Ισπανοί προηγήθηκαν με 3-0 μόλις στο 17', χάρη στα γκολ των Μπαρμπέρα, Μοράν και Παλάσιος, μέσα σε ένα 4λεπτο!

Μάλιστα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους πέτυχαν και τέταρτο τέρμα, πριν ο Κάσας στην επανάληψη (57') διαμορφώσει το βαρύ 5-0.

Ελλάδα: Μπότης, Δεληγιάννης, Κεραμίτσης, Προδρομίτης, Γεωργιάδης, Κοττάς (36' Νικολάου), Σταυρόπουλος (46' Καλογερόπουλος), Σπυράκος, Συμεωνίδης (46' Τσίκος), Σμυρλής, Τζίμας.

Ισπανία: Ιριμπάρνε, Φρεσνέδα, Κάσας, Γκασιορόβσκι, Βάλε, Γκονζάλο (46' Ντάνι Ροντρίγκεζ), Άνχελ, Παλάσιος, Πέρεθ, Μπαρμπέρα, Ακομάχ.