ΠΑΟΚ: Χωρίς Τάισον αλλά με Μεϊτέ στο Ηράκλειο - Η αποστολή για ΟΦΗ
ΠΑΟΚ: Εκτός πλάνων του Ραζβάν Λουτσέσκου έμεινε ο Τάισον, εν αντιθέσει με τον Σουαλιχό Μεϊτέ που μπήκε για πρώτη φορά στην «ασπρόμαυρη» αποστολή.
![ΠΑΟΚ: Χωρίς Τάισον αλλά με Μεϊτέ στο Ηράκλειο - Η αποστολή για ΟΦΗ](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2023/09/02/Meite.jpg?t=-6uHYBq9bepRJUPD0iJcyw)
Το απόγευμα της Κυριακής (03/09) ο ΠΑΟΚ αντιμετωπίζει τον ΟΦΗ στο «Γεντί Κουλέ» του Ηρακλείου. Οι «ασπρόμαυροι» ολοκλήρωσαν την προετοιμασία τους, με μία πρωινή προπόνηση στην Τούμπα και στην συνέχεια ανακοινώθηκε η αποστολή για την Κρήτη.
Σ’ αυτήν μετέχει για πρώτη φορά, μετά την άφιξή του, ο Σουαλιχό Μεϊτέ. Αντίθετα, εκτός έμεινε ο Τάισον, μετά την εξαιρετική του εμφάνιση κόντρα στην Χαρτς, για λόγους διαχείρισης, ο Φιλίπε Σοάρες που συνεχίζει ατομικό πρόγραμμα, αλλά και οι Ζοάν Σάστρε, Λευτέρης Λύρατζης, Ιβάν Νάσμπεργκ.
Συγκεκριμένα, στην αποστολή του ΠΑΟΚ μετέχουν οι: Κοτάρσκι, Ζ. Ζίβκοβιτς, Ταλιχμανίδης, Βιεϊρίνια, Κεντζιόρα, Εκόνγκ, Κουλιεράκης, Μιχαηλίδης, Μπάμπα, Ράφα Σοάρες, Τσιγγάρας, Σβαμπ, Οζντόεφ, Μεϊτέ, Βρακάς, Μουργκ, Κωνσταντέλιας, Α. Ζίβκοβιτς, Μπράντον, Σαμάτα, Τζίμας.