AEK: Η όμορφη επίσκεψη στο ξενοδοχείο, αποθέωση για Αλμέιδα και παίκτες!
ΑΕΚ: Μια ξεχωριστή και πολύ όμορφη επίσκεψη δέχθηκε η «κιτρινόμαυρη» αποστολή στη Λαμία, λίγες ώρες πριν τον αγώνα για την 24η αγωνιστική της Super League.
![Ματίας Αλμέιδα ΑΕΚ](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2024/02/24/matias-almeyda.jpg?t=H2By46rIOxLOAz991mqpzw)
Παιδιά από τις ομάδες Κ16 και Κ14 της Ακαδημίας του Α.Ο. Καμένων Βούρλων βρέθηκαν στο ξενοδοχείο όπου έχει καταλύσει η ΑΕΚ.
Ο Α.Ο. Καμένα Βούρλα τίμησε την «Ένωση» για την προσφορά της στο ελληνικό ποδόσφαιρο και στον ελληνικό αθλητισμό.
Την πλακέτα παρέλαβε ο Ματίας Αλμέιδα, ο οποίος μαζί με τους ποδοσφαιριστές γνώρισαν τις αποθέωση από τα μικρά ταλέντα της περιοχής. Τα παιδιά της Ακαδημίας είχαν φυσικά την ευκαιρία να βγάλουν φωτογραφίες με τους «κιτρινόμαυρους».
Η ενημέρωση της ΠΑΕ ΑΕΚ
«Η ΑΕΚ και ο Ματίας Αλμέιδα γνωρίζουν την αποθέωση όπου κι αν πάνε και αυτό έγινε και σήμερα, λίγες ώρες πριν τον αγώνα στη Λαμία. Η αποστολή της ΑΕΚ δέχθηκε επίσκεψη στο ξενοδοχείο από τις ομάδες Κ16 και Κ14 της Ακαδημίας του Α.Ο. Καμένων Βούρλων, ο οποίος τίμησε την ΑΕΚ για την προσφορά της στο ελληνικό ποδόσφαιρο και στον ελληνικό αθλητισμό. Την πλακέτα παρέλαβε ο κ. Αλμέιδα, παρουσία του Δημάρχου Καμένων Βούρλων κ. Ηλία Κυρμανίδη».