Αποθεώθηκε στο Λίβερπουλ ο Σβεν-Γκόραν Έρικσον
Οι φίλαθλοι στο Άνφιλντ έκαναν το καλύτερο δώρο στον Σβεν-Γκόραν Έρικσον, αποθεώνοντας τον Σουηδό που δίνει «μάχη» με τον καρκίνο στο παιχνίδι των legends της Λίβερπουλ με τον Άγιαξ.
![Αποθεώθηκε στο Λίβερπουλ ο Σβεν-Γκόραν Έρικσον](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2024/03/23/GJXcz-QWQAA1sZn.jpg?t=-DqO2fGsOVNuPlc8-iupsw)
Στο παιχνίδι των Legends της Λίβερπουλ με τον Άγιαξ, κεντρικό πρόσωπο ήταν ο Σβεν-Γκόραν Έρικσον. Ο Σουηδός διάσημος προπονητής, ανακοίνωσε πως πάσχει από καρκίνο και δίνει «μάχη» για τη ζωή του. Έτσι στο Άνφιλντ γνώρισε την αποθέωση απ’ τους φίλους των «κόκκινων».
Ο Σκανδιναβός είχε ενημερώσει πως του μένει λιγότερος από ένας χρόνος ζωής. Συμπληρώνοντας τότε πως όνειρό του ήταν πάντα να κάτσει στον πάγκο της Λίβερπουλ. Η ομάδα της Αγγλίας του έκανε αυτό το δώρο, στην αναμέτρηση των παλαιμάχων της με αυτούς του Άγιαξ. Και τη στιγμή που εμφανίστηκε ο Έρικσον, ο κόσμος τον αποθέωσε.
Πριν το παιχνίδι, ο Γιούργκεν Κλοπ πήγε να γνωρίσει από κοντά τον Σβεν Γκόραν Έρικσον: