Πανό στήριξης στη Μαρία Καρυστιανού στο Παναιτωλικός-Βόλος
Στον αγώνα των play out της Super League στο Αγρίνιο, υψώθηκε πανό με προσωπογραφία της Μαρίας Καρυστιανού και μήνυμα υπέρ της: «Όρμα τους»!
![Πανό στήριξης στη Μαρία Καρυστιανού στο Παναιτωλικός-Βόλος](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2024/04/06/4222232.jpg?t=wErYj8ni8G500HiRL-cNIg)
Τα γήπεδα ποδοσφαίρου και γενικά οι αθλητικές εγκαταστάσεις, γίνονται πολλές φορές τόποι έκφρασης κοινωνικών ανησυχιών. Κάτι τέτοιο συνέβη και στο Αγρίνιο, εκεί όπου διεξήχθη η αναμέτρηση Παναιτωλικός-Βόλος για τα play out της Super League. Οι φίλοι της γηπεδούχου ομάδας, σήκωσαν ένα ξεχωριστό πανό.
Αυτό αφορούσε την τραγωδία των Τεμπών. Κεντρικό πρόσωπο η Μαρία Καρυστιανού, η οποία έχασε το παιδί της στο δυστύχημα με τα 57 θύματα. Το πανό λοιπόν είχε το πρόσωπο της Μαρίας Καρυστιανού και της απηύθυνε ένα μήνυμα.
Αυτό που έγραφε ήταν:
«Μαρία όρμα τους, καμία ειρήνη χωρίς δικαιοσύνη».
![](https://img.bbmd.gr/img/900/max/82/2024/04/06/4222489.jpg?t=apwt0ZPJUubnDIOIUR9Epw)
Trending
![Καύσωνας: Αυτό είναι το κόλπο για να μετατρέψεις τον ανεμιστήρα σε κλιματιστικό με ένα μπουκάλι](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/anemistiras.jpg?t=yNuw7z0Tebje-ToscbPzXQ)
![Αμαζόνιος: Φυλή που δεν είχε έρθει ποτέ σε επαφή με τον πολιτισμό, βγαίνει από την περιοχή της](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/17/bb609bdb-Mashco-Piro.jpg?t=MMvA-DUjB7KrHc6Yxr_RVQ)
Ροή Ειδήσεων
Δημοφιλή
06:22
∙
ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΟ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ