ΑΕΚ – Άρης: To εντυπωσιακό κορεό σε όλη την «OPAP Arena» για τα 100 χρόνια (video)
ΑΕΚ – Άρης: Οι φίλοι της «Ένωση» είπαν το δικό τους «χρόνια πολλά» στον σύλλογο για τα 100 χρόνια ζωής, πριν από τη σέντρα του «κιτρινόμαυρη» ντέρμπι της Super League.
![ΑΕΚ - Άρης Super League](https://img.bbmd.gr/img/1260/max/82/2024/04/14/aek-coreo-vasiki.jpg?t=G_dQBz03IbHlG4OY9BhS-w)
Μια μέρα μετά τη λαμπρή γιορτή για τη συμπλήρωση ενός αιώνα ζωής του συλλόγου, η ΑΕΚ υποδέχεται τον Άρης, σε ένα κρίσιμο ματς.
Οι φίλοι της «Ένωσης» θέλησαν να πουν τα «χρόνια πολλά» με τον δικό τους τρόπο, ο οποίος ήταν άκρως εντυπωσιακός, αλλά και συγκινητικός.
![100 χρόνια ΑΕΚ](https://img.bbmd.gr/img/820/820/90/2024/04/14/aek-coreo-3.jpg?t=Co0KGy6ykA5shhNY2wBguQ)
![100 χρόνια ΑΕΚ](https://img.bbmd.gr/img/820/820/90/2024/04/14/aek-coreo-1.jpg?t=WBDTC7efzjUZQZ36kGv4-Q)
![100 χρόνια ΑΕΚ](https://img.bbmd.gr/img/820/820/90/2024/04/14/aek-coreo-2.jpg?t=aDm8c4ENDI8CmOgqKKT_1w)
Το εντυπωσιακό κορεό που δημιούργησαν «σκέπασε» την «OPAP Arena», από το ένα πέταλο ως το άλλο! Το μήνυμα που είχε ήταν: «Τότε… αλησμόνητες πατρίδες. Σήμερα… τα 100 σου χρόνια ΑΕΚαρα η αρχή».
Στις κεντρικές θύρες του γηπέδου, υπήρχαν ιστορικές μορφές του συλλόγου και πιο συγκεκριμένα οι: Κωνσταντίνος Σπανούδης, Κώστας Νεγρεπόντης, Νίκος Γκούμας, Λουκάς Μπάρλος και Δημήτρης Μελισσανίδης.
Δείτε το video με το εντυπωσιακό coreo στην «OPAP Arena»:
Trending
![Δέσποινα Βανδή: «Σπάει» τη σιωπή της συνεργάτιδα της τραγουδίστριας για την συναυλία στην Τουρκία](https://img.bbmd.gr/img/500/max/90/2024/07/18/f5f96f26-vandi.jpg?t=kLj7C06NjwvBFhn8UVkUTw)