Super League, Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 0-1: Το σήκωσε και στη Super League Κ15!

Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ: Ο «Δικέφαλος του Βορρά» νίκησε 1-0 τους «ερυθρόλευκους» και κατέκτησε για δεύτερη συνεχόμενη σεζόν τον τίτλο στη Super League K15.

Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ Super League Κ15
EUROKINISSI
1'

O ΠΑΟΚ έκανε το «back to back», έχοντας «χρυσό» σκόρερ τον Τοπαλίδη, ο οποίος σκόραρε στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου.

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» βρήκε γκολ δευτερόλεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου 40λεπτου, σε ένα μέτριο ποιοτικά ματς με λίγες φάσεις.

Ο Ολυμπιακός προσπάθησε να ανεβάσει την απόδοση του, μετά το τέρμα που δέχθηκε και μολονότι δημιούργησε κάποιες καλές στιγμές δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Ταβουλάρης, Σιώζος, Τσαλαπατανάκης, Μάρας, Γούσιος, Γαραντής (49' Λαζαρίδης), Αγγελόπουλος (58' Χρηστίδης), Παπαγεωργίου, Σεφερλής, Μωϋσιάδης' , Παναγόπουλος.
ΠΑΟΚ: Νικολαϊδης, Μίσχος, Δημητρακόπουλος (74' Σνάουτσερ), Καλπάκης, Φιλιππιάδης, Γκέρσος, Τοπαλίδης, Λαζαρίδης, Σούβλατζης (52' Μπούκλας), Τσιάλης, Χαλδέζος.

Δείτε στο παρακάτω video ολόκληρο τον τελικό του Final Four, το οποίο διεξήχθη στο «Αθ. Διάκος» της Λαμίας: